Popraw swój wygląd z chirurgią estetyczną!

Dzięki chirurgii estetycznej możemy z łatwością poprawić swój wygląd, który pogorszył się na skutek procesów starzenia. Istnieje kilka zabiegów, które przywrócą nam dawny blask czy usuną męczące nas kompleksy. W artykule opisane zostały dwa popularne zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej – zabieg plastyki powiek oraz korekty uszu.

Zabiegi chirurgii plastycznej

Zabieg plastyki powiek

Wraz z upływem lat nasz organizm się starzeje. Najszybciej ten proces postępuje na skórze okolic oczu, jest ona bardzo delikatna. Skóra górnej powieki ulega zwiotczeniu, jej nadmiar z czasem zaczyna przesłaniać źrenicę. To powoduje dyskomfort i zmniejszenie pola widzenia. Jest również nieestetyczne. Jeżeli chcesz pozbyć się tego problemu to zabieg plastyki powiek okaże się dla Ciebie idealny! Zazwyczaj wybierają go osoby w przedziale wiekowym 40 – 50 lat lecz duży wpływ na starzenie się skóry odgrywa genetyka i styl życia. Młodsze osoby również mogą zostać dotknięte ta przypadłością.

Na czym polega korekta powieki górnej?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 1 – 1,5 godziny. Pod skórę podaje się środki takie jak lidokaina oraz adrenalina. W czasie zabiegu wykonuje się cięcia w miejscu naturalnego załamania powieki górnej, w przypadku dolnej powieki jest to tuż pod rzęsami. Wychodzą one poza naturalny kąt oka i mieszczą się w rejonie, w którym zazwyczaj naturalnie powstają zmarszczki wokół oczu tzw. kurze łapki. Usunięte zostają nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej w tym miejscu. Następnie zszywa się ranę używając delikatnych szwów. Jest to zabieg bezpieczny, zaraz po nim pacjent wraca do domu. Obrzęk ustępuje po 7 – 14 dniach od zabiegu.

Zabieg korekty uszu

Na zabieg korekty uszu pacjenci decydują się głównie ze względów estetycznych by wyeliminować krępujący problem tzw. odstających uszu. Nie ma tu wskazań medycznych, więc wszystko zależy od chęci pacjenta i jego oczekiwań. Ze względu na rozwój małżowiny usznej korekta odstających uszu zalecana jest po 6 roku życia. Wtedy chrząstka małżowiny usznej osiąga swój docelowy rozmiar.

Na czym polega korekta uszu?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 1 – 1,5 godziny. Tak jak w przypadku korekty powiek używa się środków takich jak adrenalina czy lidokaina. Zaraz po zabiegu pacjent wychodzi do domu. Aby poddać się zabiegowi konieczna jest konsultacja z chirurgiem oraz wykonanie podstawowych badań takich jak morfologia, INR, APTT, Ag-HBS, Anty-HCV. Czekając na zabieg pacjent musi zaopatrzyć się w specjalną opaskę na uszy. Bardzo ważna jest jej szerokość, ma ona przykrywać całą małżowinę. Opaskę można kupić w sklepach z odzieżą sportową, jak i również w internecie na popularnych aukcjach. Idąc do chirurga trzeba zrezygnować z makijażu i biżuterii. Szwy założone podczas korekty odstających uszu są zdejmowane od 7 do 14 dni po zabiegu. Przed nim zaleca się nabyć odpowiedni zapas leków przeciwbólowych. Gdy przestanie działać znieczulenie pacjent może odczuwać bolesność uszu.

 

Możesz również polubić…