Jak modnie urządzić kuchnie?

Remont kuchni to spore wyzwanie dla każdego właściciela mieszkania. Jest to pomieszczenie, w którym każdy z mieszkańców spędza sporą ilość wolnego czasu, dlatego też warto zadbać o to by było ono komfortowe, nowoczesne i przestronne. Remontem kuchni najczęściej zajmują się profesjonalne firmy. Warto zlecić tego typu usługi profesjonalistom, którzy wykonają swoją pracę w krótkim czasie i na jak najwyższym poziomie.

Jaki wybrać blat kuchenny?

Dobrze jest o pomoc poprosić również projektanta bądź architekta wnętrz, który podpowie jak odpowiednio zagospodarować każdą wolną przestrzeń w pomieszczeniu. Świetnie gdy specjalista współpracuje z firmą remontową i na bieżąco konsultuje wszelkie zmiany. Niekiedy konieczne jest wyburzenie ścian lub przebudowa. Poszukując odpowiednich mebli dla swojej kuchni, przykładowo poprzez wpisanie w wyszukiwarkę internetu frazę blaty granitowe Wrocław, ogromną uwagę należy zwrócić na blat. Powinien być on wykonany z wytrzymałego materiału, najwyższej jakości gdyż jest on narażony na ciągłe działanie szkodliwych czynników jak na przykład wysoka temperatura, ostre przedmioty czy wilgoć. Powinien być on także odpowiednio zamontowany.

Z czego powinien być wykonany blat kuchenny?

Blaty kamienne z granitu to doskonała alternatywa dla blatów drewnianych. Charakteryzuje je wytrzymałość, odporność i niezawodność. Blaty kuchenne z kamienia dostępne są wielu różnorodnych wzorach i kolorach, dzięki czemu bez problemu można znaleźć odpowiedni model dla swojej kuchni.
Od kilku sezonów w wielu mieszkaniach królują kuchnie urządzone w stylu skandynawskim, minimalistycznym bądź prowansalskim. Style te cechują jasne, pastelowe kolory oraz brak zbędnych dodatków. Wiele inspiracji dla swoich pomieszczeń znaleźć można na forach i portalach społecznościowych. Dostępne są tam zdjęcia innych użytkowników, którzy niedawno przeprowadzili remont swojej kuchni.

A co z płytkami w kuchni?

Między szafkami kuchennymi najczęściej znajdują się płytki. Coraz więcej osób tradycyjne kafle zastępuje szklanym lub metalowym panelem, który prezentuje się bardzo nowocześnie i ponadczasowo. Na szklanym panelu można umieścić dowolny wzór bądź grafikę, na przykład zdjęcie z wakacji. Koszt mieści się w przedziale od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Ze względu na bezpieczeństwo specjaliści zalecają zakup szkła hartowanego, który jest odporny na działanie wysokiej temperatury i uszkodzenia mechaniczne, na przykład uderzenia. Posiada ono wieloletnią gwarancję.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Justyna F. pisze:

    Rok temu robiłam generalny remont kuchni. Przyznam szczerze, że kompletnie nie mam zmysłu do projektowania wnętrz. Owszem, jakiś pomysł rodził się w mojej głowie, lecz nie potrafiłam przerzucić go na papier. Skorzystałam z pomocy architekta wnętrz, który pomógł mi to zwizualizować i dobrać odpowiednie materiały. Teraz większą część dnia spędzam właśnie w kuchni — jest duża i przestronna, taka, jaką sobie wymarzyłam.

Dodaj komentarz