Mały zabieg – duży efekt. O najpopularniejszych zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej

Dynamiczny rozwój medycyny plastycznej oraz technologi doprowadził ans do momentu, że jesteśmy w stanie skutecznie poprawiać różne defekty ludzkiego ciała. Wiele z nich wywołuje bowiem kompleksy i obniżenie pewności siebie. Dla wielu osób zabiegi plastyczne są szansa na odzyskanie lepszej samooceny i zwalczenie dokuczliwych kompleksów. Często defekty pojawiają się na naszym ciele w wyniku wrodzonych wad lub wskutek wypadków i chorób. W tym artykule przedstawimy niewielkie i proste zabiegi, które mogą w znaczący sposób, wpłynąć pozytywnie na wygląda naszego ciała.

Operacja odstających uszu w Gdyni

Korekta uszu — kiedy i dlaczego warto zdecydować się na ten zabieg?

Bardzo popularnym zabiegiem z dziedziny medycyny estetycznej jest korekta uszu. Bardzo wielu pacjentów zgłasza się właśnie z tym problemem, który może być przyczyną powstawania wielu kompleksów. Dzięki odpowiedniej technice modelowania chrząstki w uchu możliwe jest odpowiednie ukształtowanie ucha, tak aby było one naturalne. Uszy to niewielka część ciała, która może jednak wpływać znacznie na wygląd całej twarzy i finałowy odbiór naszej osoby.

Zabieg korekty uszy (https://derm-estetyka.pl/korekta-uszu-gdansk.html/) jest bezpieczny i mało inwazyjny. Zazwyczaj trwa on około półtorej godziny i przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym. Najczęściej pacjent już tego samego dnia, może powrócić do swojego domu po zabiegu. Podczas zabiegu wykonywane jest niewielki nacięcie z tyłu ucha, które umożliwia chirurgowi kształtowanie chrząstki usznej. Po całym zabiegu zakładane są dzięki szwy na okres 1-2 tygodni. Pacjent musi nosić także przez pewien okres specjalną opaskę uciskową, która zapobiega odkształceniom uszu. Sama rekonwalescencja po zabiegu jest dość krótka i mało skomplikowania. Finałowe efekty korekty uszu są widoczne tak naprawdę dopiero po kilku miesiącach.

Plastyka powiek - zabiegi Derm Estetyka

Korekta powiek — efekty

Kolejnym małym zabiegiem, który może pozytywnie wpłynąć na wygląd naszej twarzy, jest korekta powiek. Powieki są dość mocno narażone na wiotczenie i utratę jędrności. Korekta powiek pozwala w skuteczny sposób przywrócić obszarom wokół oczu jędrność. Czasem opadające powieki przyczyniają się do ograniczania pola widzenia, a zbieg ich korekty może zniwelować ten problem.

Sam zabieg jest bezpieczny i małoinwazyjny. Zazwyczaj trwa około półtorej godziny i wykonuje się go przy znieczuleniu miejscowym. Po skończonym zabiegu pacjent nie wymaga hospitalizacji i może wrócić do domu. Sam zabieg polega na wykonaniu małego nacięcia na twarzy, przez które usuwany jest nadmiar tkanki tłuszczowej z tego miejsca. Po zabiegu zakładane są niewielkie szwy oraz opatrunek. Przez kilka dni w miejscu zabiegu może utrzymywać się niewielki obrzęk, zasinienie oraz opuchlizna.

Gabinet medycyny estetycznej Derm-Estetyka, przeprowadzający zabieg jakim jest plastyka powiek w Gdyni, zwraca szczególną uwagę na właściwą pielęgnację skóry wokół oczu po zabiegu i zaleca wstrzymanie się od zakładania soczewek kontaktowych przez pierwsze 7 dni po zabiegu.

Dlaczego warto zdecydować się na taki zabieg?

Przedstawione powyżej zabiegi są bardzo proste i bezpieczne. Często zdecydowanie się na taki zabieg, może być sposobem na rozwiązanie problemów z kompleksami, które wynikają z naszego wyglądu. Prostota i trwałe efekty sprawiają, że bardzo dużo decyduje się właśnie na takie zabiegi. Ważne jednak by wykonywać je w sprawdzonych klinkach, w których pracują wyspecjalizowani chirurdzy.

Możesz również polubić…