Kiedy zdecydować się na zabieg korekty powiek?

Upływ lat wpływa na wygląd i stan tkanek naszego ciała. Zmiany nie omijają również oka i jego okolic: problemy mogą dotyczyć zarówno akomodacji, jak i osłabienia aparatu, chroniącego ten ważny organ. Efektem tego ostatniego procesu jest często starcze opadnięcie powiek górnych, czyli ich zwiotczenie. Powoduje ono często kłopoty z prawidłowym widzeniem, gdyż nadmiarowa skóra może przysłaniać źrenicę. Rozwiązaniem może być specjalistyczny zabieg korekty powiek górnych. Jego rezultatem jest usunięcie wspomnianych zmian, poprawa pola widzenia oraz wyglądu twarzy osoby, która mu się poddaje.

opadające powieki zabieg

Kto i kiedy decyduje się na korektę powiek?

Najczęściej opisane wyżej procesy zachodzą po ukończeniu 40 roku życia. Osoby, decydujące się na korektę powiek, zwykle mieszczą się więc w przedziale wiekowym od 40 do 60 lat. Nie jest to jednak ścisła reguła, ponieważ na wystąpienie procesów degeneracji i osłabienia tej części ciała wpływ ma również dziedziczność – problemy takie mogą więc dotyczyć nawet pacjentów przed trzydziestką. Specjaliści podkreślają przy tym, że warto zająć się nimi odpowiednio wcześnie, by uniknąć powikłań. Więcej informacji na temat wskazań do przeprowadzenia wspomnianej procedury medycznej można znaleźć w artykule „Korekta powiek – dla kogo przeznaczony jest zabieg?”, z którym powinna zapoznać się każda osoba, której dotyczy omawiany problem.

Jakie powikłania mogą wystąpić w związku ze starczym opadnięciem powiek górnych?

Opadnięcie powiek górnych to nie tylko poważny problem estetyczny. Bardzo często przypadłość ta prowadzi do ograniczenia pola widzenia. Efektem może być odruchowe odchylanie głowy do tyłu, co z kolei skutkuje powstawaniem zmian zwyrodnieniowych szyjnego odcinka kręgosłupa. Korekta powiek powinna być w tej sytuacji rozpatrywana nie tylko jako zabieg medycyny estetycznej, lecz również jako procedura, pomagająca w długoterminowym zachowaniu zdrowia całego organizmu.

plastyka powiek

Jak wygląda zabieg korekty powiek?

Zabieg korekty powiek przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. W jego trakcie wykonywane są cięcia w przebiegu naturalnych załomków powiek górnych (przy problemach w obrębie powiek dolnych również możliwe jest przeprowadzenie korekty, a cięcie dokonywane jest wówczas bezpośrednio pod rzęsami). Po przeprowadzeniu tych czynności usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej oraz skóry. Końcowym etapem jest zszycie rejonów, w których wykonano nacięcia, przy pomocy specjalnych, delikatnych i cienkich szwów. Pacjent może powrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Szwy usuwane są po tygodniu – do tego czasu należy unikać słońca i nie używać soczewek kontaktowych. Całkowity powrót do zdrowia i normalnego funkcjonowania powinien nastąpić w ciągu maksymalnie 14 dni od daty przeprowadzenia zabiegu.

Możesz również polubić…