Pierścionki z brylantem czy diamentem?

Pytanie, jaki pierścionek wybrać – z brylantem, czy może z diamentem, nurtuje wielu mężczyzn, którzy planują zakup pierścionka zaręczynowego. Odpowiedź na to pytanie może być jednak znacznie prostsza, niż wielu osobom się wydaje. Prawda okazuje się dość pierwotna, ponieważ obydwa te kamienie są w rzeczywistości praktycznie tym samym. Oznacza to więc, że jedynie drobne szczegóły sprawiają, że rozróżniamy od siebie diament oraz brylant.

Pierścionki z brylantem

Czym różni się diament od brylantu?

Zacznijmy od wytłumaczenia w prosty sposób, czym od siebie różnią się te dwa kamienie. Najprościej można powiedzieć, że diament to kamień, który jest po prostu wydobyty spod ziemi. Brylant natomiast to oszlifowany i przygotowany przez jubilera diament. Można więc śmiało powiedzieć, że każdy brylant jest diamentem. Brylanty to diamenty starannie oszlifowane, szlifem brylantowym, który jest najbardziej popularny. Odbywa te kamienie, powstają naturalnie w ten sam sposób. Po wydobyciu diamentów, trafią one do obróbki w celu nadania kamieniowi kształtu najczęściej składającego się z ośmiu ścianek. Następnie taki kamień jest przystosowywany do umieszczenia w pierścionku. Podsumowując, diament stworzony jest z naturalnego węgla, a brylant jest tworem powstającym z diamentu. W razie wątpliwości, warto zgłębić wiedzę kontaktując się ze specjalistą w tym zakresie. W takim przypadku Salon jubilerski Łodzińscy w Krakowie służy pomocą, a pracownicy odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania.

Jaki pierścionek wiec wybrać?

Pytania o to, jaki pierścionek wybrać, są w rzeczywistości nieporozumieniem, ponieważ praktycznie każdy pierścionek posiada brylant, a nie diament. Jedyna różnica, jaka może się pojawić w tej kwestii, to sposób wykończenia diamentu. Brylant to określenie bardziej precyzyjne, jednak to, na jaki pierścionek się zdecydujemy, powinno być zdefiniowane, tym jak diament został obrobiony w procesie przemieniania go w brylant.

Pierścionek z brylantem

Odpowiedni wybór

Gdy posiadasz już wiedzę na temat różnicy między diamentem a brylantem, możesz zastanowić się nad ważniejszymi kwestiami. Przede wszystkim pierścionek zaręczynowy musi przypaść do gustu wybrance, dlatego trzeba dobrze przemyśleć kwestie związane z oprawą. Może ona być bowiem wykonana z żółtego lub białego złota. Oczywiście decydując się na pierścionki z brylantem, istotną kwestią jest również kształ kamienia. To on finalnie decyduje o tym, jak sam kamień się prezentuje. Nazwy w sklepach jubilerskich, które wskazują na to, że jednak pierścionek jest z diamentem, a drugi z brylantem, jedynie wprowadzają klientów w błąd.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Marcelina pisze:

    Szczerze mówiąc, nigdy nie wiedziałam, czym różni się pierścionek zaręczynowy z diamentem, a pierścionek z brylantem. Bardzo ciekawy artykuł, na pewno będę częściej odwiedzać waszą stronę :). Jakbyście szukali pomysłu na artykuł, chętnie przeczytałabym o rodzajach kamieni szlachetnych w biżuterii.