Grzejniki łazienkowe – jak wpisać kaloryfer w aranżację pomieszczenia

Grzejniki umieszczane w łazienkach na ogół kojarzą się z podstawowym elementem wyposażenia, które zazwyczaj wygląda tak samo i nie wypływa w znaczący sposób na aranżację wnętrz. Na szczęście sytuacja ta zaczyna się zmieniać, a pojawiające się trendy przekreślają stosowane do tej pory rozwiązania. Dziś kaloryfery pełnią nie tylko funkcje praktyczne, ale również i estetyczne. Żeliwne grzejniki zastępowane są więc kaloryferami wykonanymi z miedzi, stali czy aluminium, których kształty i barwy znacząco odbiegają od tradycyjnych rozwiązań i nudnych modeli.

Grzejnik łazienkowy - Terma-Tech

Jak dobrać grzejnik do wnętrza?

Współcześnie na rynku dostępny jest cały szereg różnorodnych grzejników, które można dopasować do każdej aranżacji wnętrz. Wybierając najlepsze grzejniki łazienkowe warto zwrócić uwagę na miejsca, w których poza bogatym asortymentem, zapewnione jest również profesjonalne doradztwo. Dzięki niemu będzie znacznie łatwiej dobrać grzejnik nie tylko do konkretnej aranżacji, ale również i do wymogów cieplnych danego pomieszczenia. Aktualnie grzejniki zaczęły również pełnić funkcje dekoracyjne. Przyciągają one wzrok wymyślnymi kształtami i bogatą kolorystyką. Coraz częściej stosuje się w nich praktyczne rozwiązania, jak np. dodatkowe wieszaki, umożliwiające szybkie wysuszenie codziennego prania czy ręczników.

Z jakiego materiału powinien być grzejnik łazienkowy?

Grzejniki łazienkowe produkuje się z różnych materiałów. Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym rozwiązaniem były grzejniki żeliwne, które następnie malowało się na wybrany kolor tak, by dopasować je do wnętrza. Dziś coraz częściej wybierane są grzejniki stalowe. Ich wadą jest szybka utrata ciepła, przy jednoczesnym powolnym nagrzewaniu. W łazienkach zdecydowanie bardziej sprawdza się aluminium, które jest odporne na wilgoć. Najlepszym materiałem jest jednak miedź. Kaloryfery miedziane szybko się nagrzewają i bardzo długo utrzymują ciepło, dzięki czemu w pomieszczeniach komfort cieplny utrzymywany jest znacznie dłużej, niż w przypadku innych kaloryferów.

Grzejniki łazienowe - Sklep Terma-Tech

Jakie grzejniki sprawdzają się w łazienkach?

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w łazienkach jest bardzo istotne. Sprzyja ona komfortowym kąpielom w zimne zimowe wieczory. Grzejnik łazienkowy należy więc dobrać tak, by miał on odpowiednią moc grzewczą, dostosowaną do metrażu pomieszczenia. W tym przypadku świetnie sprawdzą się również większe otwory, mogące pełnić funkcję suszarki. Nie można także pominąć walorów estetycznych grzejników łazienkowych, gdyż współcześnie również i im przypisuje się ogromne znaczenie w aranżacji wnętrz. Wybrany kaloryfer powinien komponować się z wystrojem pomieszczenia, pełniąc funkcje praktyczne i estetyczne. Na szczęście współczesny rynek stwarza ogrom możliwości w zakresie wyboru grzejników dekoracyjnych. Ważne jest, by podjąć go świadomie, bez przypadkowych decyzji i tymczasowych rozwiązań.

Czym charakteryzują się współczesne grzejniki?

Wybierając grzejniki łazienkowe, warto zapoznać się z nowymi technologiami, wprowadzającymi innowacyjne rozwiązania do poszczególnych pomieszczeń domowych. W łazienkach sprawdzą się np. grzejniki hybrydowe wodno-elektryczne – https://sklep.terma-tech.pl/grzejniki-hybrydowe-wodno-elektryczne-z-wbudowana-grzalka-one, łączące w sobie dwa typy ogrzewania. Dzięki temu można ogrzać jedno pomieszczenie w okresie chłodnych jesiennych wieczorów, bez konieczności uruchamiania centralnego ogrzewania dla pozostałych części domu czy mieszkania. Niektóre kaloryfery wyposażane są również w wieszaki na ręczniki czy uchwyty, umożliwiające szybkie suszenie niezbędnych elementów garderoby.

Możesz również polubić…