Co zobaczyć będąc w Monachium?

Monachium jest miastem, które przyciąga ogromną ilość turystów co roku. Będąc tutaj, można zbliżyć się ze sportem, głównie z piłką nożną, świetnym piwem na mieście, a także tętniącym życiem terenem. Poznaj listę najlepszych atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Monachium!

bus do Monachium

Jak dostać się do Monachium?

Na miejsce oczywiście dostać można się swoim własnym samochodem, co, według wielu, jest najwygodniejsze. Istnieją jednak różne firmy, które oferują przejazd dla turystów, o wiele tańszy, niż wielogodzinna podróż własnym pojazdem i jeżdżenie po mieście, kiedy samochód spala najwięcej. Zadbaj o swoją kieszeń i załap się na bus do Monachium! Dowiedz się więcej, czytając artykuł: Jak najlepiej dojechać do Monachium z Nowego Sącza?, gdzie przedstawiono najwygodniejsze metody transportu.

Marienplatz

Jest to centralny punkt, serce całego miasta, każdy tutejszy turysta musi, chociaż przejść się przez ten teren. Sama nazwa wzięła się od Świętej Panny Maryi, która podczas epidemii cholery na świecie miała ochronić przed nią Monachium. Co roku wystawiane są tutaj najpiękniejsze jarmarki świąteczne, które warto zobaczyć. Przy Marienplatz znajduje się Stary oraz Nowy Ratusz, a także złoty posąg i fontanna rybna. Co kilka godzin w tym miejscu odbywa się słynny pokaz Glockenspiel.

Zamek Nymphenburg

Jest to kompleks parkowo-pałacowy, który, pod względem architektonicznym, zajmuje jedno z pierwszych miejsc w całej Europie. Nazwa dosłownie oznacza „Zamek Nimfy”. Ten niesamowity obiekt oraz jego okolice powstały w roku 1664. Był to jeden z pierwszych takich zabudowań w Europie. Jego park liczy sobie aż 200 hektarów, co jest imponującą liczbą!

busy monachium nowy sącz

Muzeum BMW

Miejsce uwielbiane przez mężczyzn, jednak także kobiety bardzo często się do niego udają, podziwiając kultowe samochody marki BMW. W skład kompleksu wchodzi: główna siedziba nazywana czterocylindrowym, muzeum BMW oraz centrum wystawowe BMW Welt. Całość podzielona jest także na siedem sali tematycznych, dzięki czemu odwiedzający będą dokładnie wiedzieli, które miejsce najbardziej ich przyciągnie i gdzie mają się do niego udać.

Park Olimpijski

Ogromny kompleks sportowy, na którego terenie odbyły się Igrzyska Olimpijskie w roku 1972. Odwiedzający znajdą tutaj stadion, basen, olbrzymi park, a także budynki, w których mieściła się wioska olimpijska. Park jest nieogrodzony, dzięki czemu każdy może wybrać się do niego na spacer lub trening na świeżym powietrzu.

Allianz Arena

Jeden z najbardziej imponujących stadionów piłkarskich na świecie, który każdy prawdziwy fan piłki nożnej chce chociaż raz w życiu zobaczyć, niekoniecznie oglądając na nim mecz na żywo. Na miejscu mieści się nawet do 71 tysięcy widzów. Imponująca jest tutaj również elewacja, ponieważ składa się ona z małych poduszek powietrznych w kształcie rombów, które mogą nawet wyświetlić barwy klubowe, rozciągające się na cały obiekt! Kupując bilet na teren stadionu turyści mogą również odwiedzić w jego ramach muzeum Bayernu. Zwiedzanie stadionu odbywa się z przewodnikiem, trwa ono około 60 minut.

Możesz również polubić…