Jaki materiał sukni ślubnej wybrać?

Panny młode zazwyczaj mają swoją określoną wizję odnoście wymarzonej sukni ślubnej. Wybierają najpiękniejszy wg siebie model z dostępnego katalogu lub zamawiają szycie specjalnie na miarę. Niestety, ale nie każda z nich wie, jakie materiały na suknie ślubne będą najlepsze.

Salon sukien ślubnych Bella Rossa w Krakowie

Najpopularniejsze materiały na suknie ślubne

Spośród najpopularniejszych materiałów przyszłych panien młodych dominuje atłas. To gruba i mięsista tkanina, ale są już dostępne także jej lżejsze odmiany. Krakowski Salon Sukien Ślubnych Bella Rossa oferuje odmiany atłasu jak i wielu innych popularnych tkanin. Atłas pasuje on do minimalistycznych fasonów, co nadaje ekskluzywny materiał. Sztywność atłasu wpływa na łatwość jego układania. Niestety, ale ten materiał często obciąża suknię, ponieważ jest zbyt ciężki.

Muślin to kolejny popularny materiał na suknię ślubną. Jest on zwiewny i posiada gęsty splot. Jego minusem jest wysoka cena. Najczęściej stosuje się go do podkreślenia kobiecych kształtów. Muślin znajduje wiele fanek, które lubią lejący się i półprzezroczysty materiał.

Zalecany materiał na dół sukni ślubnej

Tiul jest bardzo często wykorzystywany podczas szycia sukni ślubnej. Jego różnorodność odmian sprawia, iż ten materiał ma niezwykle dużo zastosowań. Niejedna panna młoda jak dotąd zdecydowała się na suknię ślubną z tiulem w postaci welonu, spódnicy albo bolerka. Na dół sukni ślubnej można przyszyć tiul włoski, jedwabny, sztywny albo półsztywny. Z pewnością dzięki temu uzyska się efekt zwiewnej spódnicy albo odrobinę sztywniejszej wierzchniej czy też spodniej warstwy. Najcięższa i najsztywniejsza odmiana tiulu jest wykorzystywana do halek pod suknie ślubne. Dodatkowo tiul można bardzo łatwo obrobić.

Jedwab to następny bardzo popularny i często wykorzystywany materiał w różnych kreacjach sukien ślubnych. To przede wszystkim gładki i śliski materiał, który po wyprasowaniu idealnie połyskuje. Jego minusem jest to, że można w szybki i łatwy sposób go zabrudzić albo pognieść, a co ważne – słabo przepuszcza powietrze.

Kolejny materiał to szyfon, który jest bardzo lekki oraz zwiewny, a także odrobinę prześwitujący i miły w dotyku. Projektanci najczęściej stosują go do luźnych modeli, jak np. w przypadku sukni empire, czyli greczynki. Istotne jest to, że ze względu na ponoszone koszty tego materiału, w przypadku ekonomicznych wersji nierzadko zastępuje się szyfon żorżetą.

Suknie ślubne w salonie Bella Rossa w Krakowie

Wymarzona kreacja ślubna

Obecnie można wybierać spośród szeregu różnych tkanin, które zostaną przeznaczone do uszycia sukni ślubnej. Zaleca się, aby wcześniej swój wybór skonsultować z doświadczoną krawcową bądź porozmawiać ze specjalistą z salonu ślubnego. Adres Długa 34, 31-146 Kraków to lokalizacja jednego z zaufanych salonów sukien oferujących profesjonalne doradztwo w temacie sukien ślubnych. Każdy z dostępnych tam materiałów ma ogromny potencjał, ale też pewne ograniczenia. Wiele z nich cechuje się głównie wysoką ceną, a jeszcze inne mogą być np. podatne na gniecenia albo ciężar.

Możesz również polubić…