Dlaczego pomoc psychologa dla par jest ważna?

Związek lub małżeństwo wymaga ogromnego zaangażowania ze strony obojga partnerów. Zaraz po poznaniu między dwojgiem ludzi pojawia się specyficzna więź, dzięki której tworzy się ich związek. Ta początkowa fascynacja i pociąg fizyczny utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. W tym czasie młoda para planuje wspólny ślub, zakup mieszkania, organizują swoje wspólne życie.
Jednak początkowa fascynacja i zauroczenie z biegiem czasu zaczyna słabnąć. Dlatego potrzebna jest konsultacja z ekspertem, wystarczy że wpiszesz w Internecie np. psycholog w Gdyni i znajdziesz najbliższą profesjonalną pomoc w twojej okolicy.

Psycholog par w Gdyni

Czynniki nasilające negatywne emocje

Problemów życia codziennego, natłoku obowiązków czy pojawienia się dzieci – wszystko to powoduje zmęczenie i poczucie stopniowej frustracji. Duża ilość obowiązków codziennych sprawia, że dwie początkowo kochające się osoby zaczynają się od siebie oddalać. Zmęczenie nie pozwala im na to aby organizować sobie wspólny czas tak jak dawniej. Praca przysparza dużo stresów, które przekładają się na życie rodzinne.

Ciąża budzi najwięcej emocji

Pojawienie się dzieci jest wbrew pozorom dużym powodem do oddalenia się od siebie małżonków. Na etapie pierwszej ciąży towarzyszy przyszłym rodzicom nieopisywana radość z powodu rychłego przyjścia na świat ich pierwszego dziecka. Jednak za sprawą ciąży wiele par przestaje ze sobą sypiać, ze względu na zdrowie dziecka w brzuszku mamy. Taka sytuacja często trwa nadal po narodzinach dziecka. Młoda mama zazwyczaj karmi swoje dziecko piersią co dodatkowo odpycha partnera od kontaktów. Ciągłe zmęczenie i brak snu dodatkowo obniża libido. Uwzględniając wszystkie te nakładające się czynniki młodzi małżonkowie często rezygnują z bliskości. Sytuacja ta trwa przez długi czas i pogłębia się, ponieważ żadne z nich nie chce jako pierwsze tego zmienić nie widząc chęci do zmian ze strony partnera.

Problemy z obowiązkami domowymi

Dla młodej mamy praca i zajmowanie się dziećmi i domem jest wyczerpująca. Ze swoimi problemami i zmęczeniem jest często pozostawiona sama, ponieważ partner również pracuje. Bardzo często mężczyźni uważają, że skoro wychodzą do pracy i zarabiają pieniądze na utrzymanie rodziny to po przyjściu z pracy nic już nie powinno ich obchodzić. To żona jest w domu z dzieckiem i do niej należą wszystkie domowe obowiązki.

Pomoc psychologiczna par - Beata Załucka Gosek

Rozwiązanie problemów par za sprawą psychologa

Taka sytuacja często prowadzi do frustracji. Małżonkowie często tkwią we wspólnym związku ze względu na dzieci, dom, wspólny kredyt. Podział wspólnego życia jest dla nich zbyt dużym wyzwaniem i wolą nieszczęśliwe życie niż życie w samotności. Nie chcą się rozejść ze względu na małe dzieci, które cierpiałyby bez obydwojga rodziców przy sobie. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem aby dojść do porozumienia jest profesjonalna pomoc psychologa. By jak najbardziej pomóc rozwiązać wasze problemy, zobaczcie pod tym linkiem https://www.pomocwlabiryncie.pl/oferta/obszar-pomocy jakie oferty specjalnie dla ciebie przygotowują eksperci z zakresu psychologii.  Specjalista podczas rozmowy zachęca małżonków do skorzystania z terapii par. Informuje małżonków jak wygląda terapia małżeńska. Często jest to jedyna droga do porozumienia. Podczas terapii obydwie strony mogą przedstawić swoje żale do partnera i wspólnie postarać się wypracować metody uratowania związku.

Możesz również polubić…