Niezapomniany weekend w Krakowie

Kraków, to miasto najsłynniejsze w Polsce zaraz po Warszawie. Jak również drugie w naszym kraju pod względem obszaru, jak i liczby ludności. Przez wieki Kraków był stolicą Polski i miastem koronacyjnym królów. Położony w południowej Polsce nad rzeką Wisłą jest dziś bardzo ważnym ośrodkiem kulturalnym i naukowym.

Zaplanuj swoją podróż

Do Krakowa ściągają ludzie nie tylko z całej Polski, lecz również z zagranicy, jako turyści, aby zwiedzić ten historyczny gród lub móc zdobywać wiedzę w licznych krakowskich uczelniach. Wiele osób pragnie spędzić chociaż weekend w Krakowie, gdyż dla wszystkich jest to niezapomniany czas, bo istnieje wiele miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć, odwiedzić, zatrzymać się na chwilę i celebrować. Mimo wielu turystów w Krakowie nikt nie będzie chodził głodny, gdyż na terenie miasta istnieje bardzo dużo restauracji serwujących dania polskie, jak i dania z różnych krajów świata. Z Krakowa nie wyjedzie także nikt, kto by nie był oczarowany smakami kuchni krakowskiej. W tym mieście dawnych królów można znaleźć najlepsze restauracje na Kazimierzu i posmakować np. kuchni żydowskiej.

Odkryj krakowski Kazimierz

Kazimierz jest specyficzną i ciekawą częścią Krakowa, zdecydowanie wartą zobaczenia. Ta bardzo klimatyczna dzielnica zaprasza zwłaszcza tych turystów, którzy interesują się historią żydowską i smakami kuchni żydowskiej. Szukając lokalu na oryginalny posiłek Restauracja Esterante w Krakowie to miejsce warte odwiedzenia, oferujące smaki kuchni polskiej, żydowskiej i fusion. Oprócz tego na krakowskim Kazimierzu można spotkać nawet dziś wiele pamiątek po żydowskiej społeczności. Jest wiele uliczek, które wspaniale wprowadzają w dawną żydowską rzeczywistość, jak również w teraźniejszość.

Zasmakuj lokalnej kuchni

Turyści zmęczeni podziwianiem miasta mogą wybrać miejsce, w którym zechcą zjeść, aby zaspokoić głód, jak i rozsmakować się w żydowskiej kuchni. Oprócz wspaniałego, smacznego i sytego posiłku gości czekają estetyczne przyjemności, gdyż wystrój wielu restauracji jest bardzo ciekawy, bo oryginalny i klimatyczny. Całości dopełni sympatyczna i profesjonalna obsługa, która zadba o każdy szczegół, aby goście byli, jak najbardziej usatysfakcjonowani. Chcąc trafić do wspomnianej wcześniej restauracji Esterante, jej lokalizacja https://g.page/esterante pomoże Państwu zaplanować dzień i trafić do lokalu na wybraną godzinę. W Krakowie jest wiele restauracji żydowskich, które oferują smaczne i tradycyjne żydowskie przysmaki. Wszyscy, którzy pragną zakosztować dań kuchni żydowskiej bez trudu znajdą odpowiednią dla siebie restaurację i poczują żydowską atmosferę.

Spróbuj połączenia polsko-żydowskich smaków

Na krakowskim Kazimierzu restauracje żydowskie są wierną kopią tych, które istniały przed drugą wojną światową i do których przychodzili wszyscy i nie tylko Żydzi, lecz również Polacy, gdyż obydwie narodowości żyły zgodnie obok siebie. Kiedyś i dziś w żydowskich restauracjach można zjeść dania typowe dla kuchni żydowskiej jak na przykład czulent, zupę czosnkową, albo żydowski krupnik, bułkę chałkę. Amatorzy innej kuchni na przykład kuchni azjatyckiej lub każdej innej, również znajdą coś dla siebie, gdyż wybór restauracji w Krakowie jest ogromny.

Możesz również polubić…