Jak zachowuje się zakochana dziewczyna?

Objawy zakochania u dziewczyn często są mylone z miłością. Mimo że te dwa uczucia są ze sobą bezpośrednio powiązane, występuje między nimi bardzo dużo różnic. Zakochanie to stan emocjonalny, w jakim znajduje się dana osoba w początkowej fazie fascynacji drugim człowiekiem. To właśnie podczas zakochania się, czujemy przysłowiowe motylki w brzuchu, pragniemy spędzać jak najwięcej czasu z obiektem naszego zainteresowania i nie potrafimy się na niczym skupić, bo nasze myśli wciąż uciekają w stronę ukochanej osoby. Za cały szereg emocji i reakcji zakochanego organizmu odpowiadają wydzielające się hormony. Z kolei miłość to stan bardziej dojrzały i stabilny, którym określić można dalszą chęć troski o drugiego człowieka, gdy już zakończy się burza hormonalna towarzysząca zakochaniu.

zakochana dziewczyna

Mowa ciała

Nad mową ciała oraz mimiką twarzy często trudno jest zapanować, gdy kobietą targają ogromne emocje związane z zakochaniem się. Może ono objawić się wstydliwym rumieńcem na policzku, uśmiechem na twarzy czy rzucaniem ukradkowych spojrzeń. Zakochana dziewczyna może także nieświadomie pochylać się w stronę obiektu zainteresowania w czasie rozmowy, co wynika z chęci zmniejszenia dystansu.

Czytanie między wierszami

Kobiety często nie chcą otwarcie wyrazić swoich uczuć, szczególnie jeśli nie są pewne ich odwzajemnienia. Zamiast tego zadają grzecznościowe pytania o to jak Ci miną dzień, czy jak spędziłeś weekend. Zauroczona dziewczyna jest także chętna zaoferować Ci swoją pomoc, nawet jeśli o nią nie poprosisz. Tego typu zachowanie nie zawsze wiąże się z zakochaniem, czasami jest to tylko wyraz uprzejmości i grzeczności i nie warto doszukiwać się w nim drugiego dna. Jeśli jednak zauważysz, że kobieta wykazuje wobec Ciebie więcej zainteresowania niż wobec innych osób, może być to pierwszym sygnałem świadczącym o jej zakochaniu się w Tobie.

Dbanie o siebie

Zakochana dziewczyna będzie chciała za wszelką cenę wyglądać przy swojej sympatii perfekcyjnie. Sukienka podkreślająca figurę, wysokie obcasy, nienaganny make-up, ułożone włosy i pomalowane paznokcie – to wszystko może świadczyć o tym, że kobieta stara się wyglądać, jak najpiękniej tylko potrafi, aby wzbudzić w Tobie zainteresowanie.

Czas nie istnieje

Jeśli wiesz, że następnego dnia musicie wcześnie wstać i czeka Was sporo wyzwań dnia codziennego, a mimo to po północy dalej wymieniacie miedzy sobą wiadomości czy rozmawiacie przez telefon, to coś jest na rzeczy. Zakochana dziewczyna zapomina o upływie czasu i jest gotowa poświęcić każdą sekundę ukochanej osobie, nawet jeśli wiązałoby się to z zarwaną nocą. Będzie zainteresowana każdym szczegółem Twojego życia i po prostu będzie uwielbiała prowadzić z Tobą rozmowy niezależnie od pory dnia czy nocy. Zresztą uporczywe myśli o obiekcie swoich westchnień pewnie i tak nie pozwoliłyby jej zasnąć.

Wspólne plany

Powstaje pytanie, jak zachowuje się zakochana dziewczyna? Będzie chciała spędzać z Tobą jak najwięcej czasu, czy to na spacerze, na zakupach, czy wspólnym wyjeździe na weekend. Będzie kreślić wspólne plany dotyczące zarówno drobnych rzeczy jak i poważnych życiowych decyzji. Podświadomie coraz częściej będzie używać słowa „my”, zamiast „ty” czy „ja”. Na tym etapie relacji warto zweryfikować czy plany dotyczące zarówno spędzania wolnego czasu, jak i posiadania kota czy psa są zgodne z własnymi oczekiwaniami wobec życia. Zauroczenie drugim człowiekiem często może przyćmić ważne aspekty życia codziennego, a lepiej o nich porozmawiać kiedy jeszcze czujemy motylki w brzuchu, niż później się rozczarować, kiedy emocje związane z zakochaniem się już opadną.

Przepis na miłość

Każda zauroczona dziewczyna jest inna, ma inny charakter i różne sposoby zachowywania się w danych sytuacjach. Nie istnieje zatem żaden gotowy przepis na miłość. Nie można z całą pewnością stwierdzić, że dana dziewczyna jest zakochana, jeśli otwarcie nie wyjawi swoich uczuć. Mimo to na podstawie obserwacji jej mowy ciała i drobnych gestów można spróbować rozszyfrować wysyłane sygnały i sprawdzić, czy faktycznie przypominają one zachowanie zakochanej kobiety.

Możesz również polubić…