Pierwszy taniec – jak zrobić wrażenie na gościach?

Pierwszy taniec na weselu stanowi bardzo ważny element całej imprezy. Wielu osobom zależy na tym, by zrobić podczas tego tańca jak najlepsze wrażenie na gościach. Przede wszystkim ważny jest odpowiedni dobór kroków oraz figur. Cały układ pierwszego tańca musi być jednak dostosowany do umiejętności młodej pary. Zbyt skomplikowany taniec dla niedoświadczonych osób może okazać się zbyt trudny i wywoła raczej odwrotne wrażenie niż zachwyt. Dlatego właśnie trzeba dobrać pierwszy taniec tak, by nie był zbyt przekombinowany, a jednocześnie by robił wrażenie. W tym artykule podpowiadamy, jak zrobić wrażenie na gościach pierwszym tańcem.

jak tańczyć na weselu

Czym jest pierwszy taniec?

Pierwszy taniec to ważny element każdego wesela. Podczas niego nowożeńcy prezentują swoje umiejętności taneczne wszystkim zaproszonym gościom. Dlatego tak ważne jest, by wypadł on dobrze. Nie warto jednak stawiać na skomplikowane figury i kroki. Często prosty, lecz dobrze wykonany pierwszy taniec wywołuje najlepsze wrażenie. Warto jest  skorzystać z kursu pierwszego tańca, który oferuje wiele szkół tańca. Profesjonaliści nauczą nas jak poprawnie się ruszać, by całość dobrze wypadła.

Kurs tańca weselnego

Kursy pierwszego tańca weselnego mają na celu nauczenie młodej pary podstawowych, popularnych kroków. Najczęściej takie kursy bazują na tańcach towarzyskich, które najczęściej spotykane są na weselach. Szkoły tańca organizują profesjonalną naukę, która może przebiegać indywidualne lub grupowo. Oczywiście indywidualny kurs daje lepsze efekty, ponieważ trener może poświęcić więcej czasu na dopracowanie najmniejszych szczegółów tańca. Oferty takiego kursu najczęściej można z łatwością znaleźć w Internecie, gdzie ogłasza się wiele szkół tańca.

Jaki typ tańca wybrać?

Wybierając to, jaki taniec zdecydujemy się wykonać, warto jest zrezygnować z walca wiedeńskiego. Jest on dość popularnym wyborem na pierwszy taniec, jednak charakteryzuje się tym, że jest bardzo szybki. Osoby niemające większego doświadczenia w tańcu mogą mieć więc problem z dobrym opanowaniem tego tańca. Dużo łatwiejsze do nauczenia są tańce użytkowe lub walc angielski. Są znacznie wolniejsze i bardziej wybaczają one błędy, które mogą się pojawiać u osób początkujących.

Nauka tańca weselnego w praktyce

Im szybciej zaczniemy naukę pierwszego tańca, tym lepiej. Pozwoli nam to znacznie lepiej opanować poszczególne kroki, co zaoszczędzi nam nieco stresu, jaki pojawi się w momencie właściwego tańca. Specjaliści proponują zacząć naukę już 5-6 miesięcy wcześniej przed samym  ślubem. Okres przygotowań do ceremonii jest bardzo intensywny, dlatego stopniowo zmniejszać się będzie liczba czasu, jaki możemy poświęcić na naukę tańca. Opanowanie podstaw parę miesięcy wcześniej sprawi, że finałowy taniec będzie na tyle dopracowany, ze pozytywnie zaskoczy gości weselnych.

Możesz również polubić…