Z czego robione są perfumy?

Uwaga! Po tym artykule możecie zmienić zdanie o perfumach!

Perfumy robione są nie tylko z pięknych kwiatów, ale także z takich rzeczy, o których nie chcielibyśmy usłyszeć. Przykładem jest wydzielina wieloryba albo przetworzone resztki jedzenia lub wydzielina wydobywająca się z odbytu bobra. To tylko przykłady substancji, z których niejedna luksusowa perfumeria wytwarza najlepsze zapachy. Pomimo tego, zdecydowana większość zapachów jednak jest wytwarzana w trakcie chemicznej obróbki.

perfum

Z czego wydobywany jest zapach perfum?

Perfumy, które uzyskuje się z roślin, uzyskiwane są z olejków eterycznych umieszczonych w zielonych częściach kwiatów. Często także zyskuje się piękne zapachy z żywic, jak jest w przypadku zapachu z drzewa sandałowego.
Wiele kobiet i mężczyzn używa na przykład perfum z piżma. Są to zapachy wydobywane z gruczołów odbytowych zwierzęcia, które nazywa się piżmowiec. Piżmowiec to jeleń, który bytuje w dalekiej Azji. Często też uzyskuje się ciekawe zapachy z gruczołu odbytowego skunksa oraz szczura.

Nalewane perfumy z ambry?

Inne perfumy nalewane – o zapachu ambry, wydobywane są od kaszalota, a konkretniej – wykorzystuje się stany niestrawności, w jakie popada to zwierzę. Kiedy kaszalot, czyli wielki wieloryb, ma niestrawność, wymiotuje. Pracownicy koncernów wytwarzających luksusowe perfumy zbierają te wydzieliny z powierzchni wody. Czasami takie efekty wymiotne wieloryba wazą po dwadzieścia kilogramów każdy. Mają nieładna konsystencję, podobną do wosku, łatwo jest rozpuścić tę substancję w alkoholu, który zawierają perfumy. Inna ciekawa substancja, z których robione są perfumy to koński pot.

Dlatego jeżeli przeraził Cię ten artykuł to najlepiej dobierać w perfumerii zapachy roślinne, np. w perfumerii która ma w ofercie perfumy nalewane.

Możesz również polubić…