Szczepienie pupili

Niezaszczepiony pies jest, w zależności od swojej rasy, narażony na wiele chorób. Bardzo często wiąże się z tym śmiertelne niebezpieczeństwo. Wszystkie psy powinny być szczepione między innymi przeciwko nosówce, wściekliźnie oraz parwowirozie. Niestety, zgodnie z literą prawa, tylko szczepienie przeciw wściekliźnie jest obowiązkowe, a niedopilnowanie tego podlega karze grzywny. Nie ulega jednak wątpliwości, że warto dbać o zdrowie swojego pupila.

Przychodnia weterynaryjna

Należy pamiętać, że pies w momencie szczepienia musi być zdrowy. Zwierzak powinien zostać wcześniej odrobaczony, gdyż w przeciwnym razie szczepienie psów nie daje odpowiednich rezultatów. Każdy weterynarz twierdzi, że odrobaczenie powinno być przeprowadzone 7-10 dni przed planowanym szczepieniem. Jeśli po danej szczepionce pojawi się jakakolwiek reakcja alergiczna, należy ją szybko wymienić. Niestety reakcje alergiczne zdarzają się również po zmianie specyfiku. Wówczas ze szczepienia trzeba zrezygnować, nawet jeśli kalendarz szczepień wskazuje coś innego.

Aby szczepienie nie kojarzyło się z przykrą koniecznością dla pupila jak i właściciela ważne aby wybrać odpowiednią przychodnię weterynaryjną. W sieci znajdziemy wiele opinii na temat gabinetów w naszej okolicy, warto zapoznać się z ofertami i opiniami klientów. Przyjazny personel, z odpowiednim podejściem do czworonoga złagodzi stres i uspokoi naszego pupila.

Możesz również polubić…