Gips, który tworzy przytulną atmosferę

tynki maszynowe

Gips jako materiał tynkarski rzadko kojarzy się nam z czymś więcej, niż tylko masą, która nakładana jest na ściany w ramach wykończenia wnętrz. Tymczasem, tynki maszynowe gipsowe mają w sobie coś więcej, niż tylko trwałość i estetyczny wygląd. Potrafią one bardzo skutecznie stworzyć w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Jak to możliwe?

Tynki gipsowe a izolacja termiczna

Otóż, po pierwsze tynki gipsowe wykazują się doskonałą izolacją termiczną. Pomieszczenia stają się dzięki temu „cieplejsze” nie tylko mentalnie. Po drugie, gips charakteryzuje się dużą porowatością, a także niskim współczynnikiem oporu dyfuzyjnego pary wodnej. Co to oznacza w praktyce? Że tworzą przyjazny i korzystny mikroklimat. Do ich zdolności należy bowiem absorbowanie pary wodnej z powietrza. Gdy w mieszkaniu mamy wyższą wilgotność, ściany inteligentnie chłoną parę. Gdy poziom wilgotności spada- oddają ją. Dzięki temu w takich pomieszczeniach po prostu lepiej się czujemy.

A jak wyglądają wykończenia wnętrz tynkami gipsowymi?

Mogą one być przeprowadzane ręcznie. Wówczas nakłada się warstwę gipsu, który dodatkowo należy wyrównać i wygładzić. Na to wszystko potrzeba jednak czasu. Znacznie szybciej jest, gdy są stosowane tynki maszynowe usprawniające prace i przyspieszające ich wykonanie. Czemu warto się na nie zdecydować? Ponieważ tynki maszynowe pozwalają uzyskać doskonałą powierzchnię bez potrzeby nakładania dodatkowej warstwy, wyrównywania nałożonego gipsu, czy jego wygładzania. Oczywiście pod warunkiem, że zajmuje się tym fachowiec mający do dyspozycji profesjonalny sprzęt.

Opracowanie: Tynki Maszynowe Artynk Szczecin

Możesz również polubić…