Koncentrator tlenu – Jak działa i gdzie go wynająć?

Koncentrator tlenu to urządzenie wykorzystywane często w trakcie rehabilitacji. Spotykanie jest najczęściej w szpitalach oraz placówkach medycznych. Urządzenie można również używać w domu, a jego głównym zadaniem jest ułatwienie oddychania. Sprzęt ten szczególnie przydatny jest w rehabilitacji osób starszych oraz osób z problemami oddechowymi. Stosowany jest także przez niektórych sportowców do regeneracji tlenowej. Jak jednak dokładnie działa ten sprzęt?

Koncentrator tlenowy

Jak działa koncentrator tlenu?

Koncentrator tlenu występuje w dwóch rodzajach. Może być stacjonarny lub przenośny. Zasada działania tego sprzętu jest prosta. Urządzenie nasyca powietrze tlenem. Robi to przez pobieranie powietrza z otoczenia, które składa się jedynie w 21% z tlenu. Koncentrator oczyszcza powietrze z azotu i dostarcza w ten sposób do płuc praktycznie czysty tlen o stężaniu sięgającym nawet 90 %. Powietrze, które przejdzie przez koncentrator, jest dodatkowo oczyszczanie i nawilżane, co ułatwia znacznie oddychanie osobą z problemami. Nie musi być jednak stosowany tylko w celach medycznych. Wiele osób korzysta z niego do tzw. tlenoterapii, która poprawia wydolność płuc.

Korzystanie z tego sprzętu powinno być skonsultowane z lekarzem. Indywidualne dogadanie szczegółów pozwala doprecyzować wskazania, które będą się różnić w zależności od tego czy cierpimy na choroby płucne, czy po prostu chcemy poprawić swoją wydolność. Niewłaściwe korzystanie z tego urządzenia może bowiem prowadzić do niepożądanych efektów. Ustalenie odpowiedniego planu terapii to klucz do uzyskania pożądanych efektów. Koncentrator tlenu powinien być użytkowany w pomieszczeniach wentylowanych.

Jak wynająć koncentrator tlenu?

Koncentrator tlenu jest dość drogim wydatkiem dlatego warto skorzystać z oferty sklepu, gdzie sprzęt można wynająć. Takim miejscem jest Wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego Patronus, gdzie sprzęt można uzyskać w atrakcyjnej cenie na dowolny okres. Kluczową kwestią dla wielu osób będzie to czy lepiej wypożyczyć, czy zakupić taki sprzęt. Zależy to od czasu i częstotliwości, z jaką planujemy używać tego urządzenia. Zakup jest opłacalną opcją, gdy koncentrator będzie używany codziennie przez długi czas. Jeżeli planowany okres używania koncentratora tlenu jest dość krótki, to rozsądniejszą opcją będzie wypożyczenie sprzętu. Gdzie i jak możemy jednak wypożyczyć ten sprzęt. Najprościej będzie udać się do wypożyczalni koncentratorów tlenu. Jeśli zależy nam na szybkim otrzymaniu danego sprzętu, bez wychodzenia z domu, warto odwiedzić Internetowy sklep medyczny Patronus, który oferuje klientom stacjonarne oraz przenośne koncentratory tlenu.

Wypożyczalnie koncentratorów specjalizują się w udostępnianiu profesjonalnego sprzętu medycznego na określony czas. Wypożyczenie kosztuje wyłącznie ułamek ceny zakupu sprzętu na własność. Jest to więc opcja idealna dla osób sporadycznie lub krótko korzystających z takiego rozwiązania. Jeżeli posiadamy dodatkowo zaświadczenie lekarskie o zalecaniu do korzystania z takiego urządzenia, to cena może być jeszcze niższa. Jak w różnych innych wypożyczalniach, tak i wypożyczalnie koncentratorów tlenu pobierają często kaucje. Jest to robione na poczet ewentualnych uszkodzeń sprzętu w wyniki korzystania z niego przez osobę wypożyczającą. Kaucja jest zwracana gdy sprzęt zostaje oddany w nienaruszonym stanie. Dodatkowo niektóre sklepy medyczne, takie jak Patronus: https://patronus-med.pl realizują wnioski NFZ, dzięki czemu za sprzęt medyczny można zapłacić jeszcze mniej. Wyroby medyczne są refundowane w różnej wysokości. Wysokość danej refundacji oraz okres użytkowania określają przepisy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 maja 2017 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

Możesz również polubić…