Trochę o sukniach ślubnych

Suknia ślubna

Od licznych pokoleń panny młode wybierają suknie ślubne, adekwatnie z przyjętym zwyczajem i przesądami. Nie każda kobieta zdaje sobie jednak sprawę z tego, że w dawnych epokach biel była kolorem związanym z żałobą i w żadnym stopniu nie wiązały jej z zaślubinami. W pierwszej połowie dziewiętnastego wieku charakterystyczne było ubieranie kreacji ślubnych w jasnych odcieniach, które miały wyrażać uciechę oraz szczęście. W późnej epoce średniowiecza odnotowano natomiast zakładanie białych sukien ślubnych w Anglii.

Na przestrzeni wielu ostatnich lat wielką popularnością cieszyły się ponadto suknie ślubne w kolorze beżowego, mięty, bądź kości słoniowej. Dawniej zakładano wyłącznie długie suknie ślubne, teraz natomiast coraz większa liczba kobiet decyduje się na założenie krótkich sukienek. Coraz częściej wybieramy ponadto oryginalne, bardziej jaskrawe dodatki w różnorodnych formach oraz barwach.

Suknie na ślub, ich kolory i kroje zmieniały się na przestrzeni wieków, zgodnie z panującymi przesądami oraz modą standardową dla konkretnego okresu. W dzisiejszych czasach natomiast panny młode mają tak naprawdę ogromne pole do popisu. Mimo, że nic dzisiaj nie jest w stanie nas zdziwić oraz możemy tak naprawdę zakładać co tylko chcemy, nadal najczęściej wybierane są jednak białe suknie ślubne.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz