Innowacyjne wkłady kołdorwe

oferta-dla-hoteli

Jaki wkład kołdrowy jest najzdrowszy?

Biorąc pod uwagę ofertę pościeli i kołder dostępnych na rynku oraz wypełniające je wkłady kołdrowe trudno jednoznacznie ocenić, który wkład kołdrowy jest najzdrowszy. Decydującym czynnikiem jest jakość wykonania, to czy produkcja wkładów kołdrowych odbywała się zgodnie z najlepszymi przyjętymi praktykami oraz nasze indywidualne preferencje oraz cechy osobnicze naszych organizmów. Szczególnie problematyczny może być wybór wkładów na przykład dla alergików, ale też nie wszyscy alergicy tak samo reagują na materiały użyte do produkcji wkładów.

Wkłady kołdrowe rodzaje

Biorąc pod uwagę materiał z jakiego zostały wykonane, wkłady kołdrowe możemy podzielić na wkłady naturalne i syntetyczne.
Wkład kołdrowy naturalny może być wykonany z wełny, pierza i puchu i im podobnych naturalnych wypełnień, podczas gdy wkłady syntetyczne wytwarzane są głównie z różnych rodzajów włókien poliestrowych.

producent-kolder-flamingo

Jaki wkład kołdrowy dla alergika?

Najczęściej polecane są wkłady syntetyczne, jednak firmy, których specjalnością jest produkcja wkładów kołdrowych naturalnych, coraz częściej podnoszą argumenty przemawiające za tym, że tak często deprecjonowane naturalne (i tradycyjnie wykorzystywane) wkłady puchowe, nie są wcale tak uczulające, jak zwykliśmy sądzić. Wszystko zależy od cech konkretnego wkładu, rodzaju pierza i jego przygotowania oraz oczywiście indywidualnych reakcji organizmu alergika. Bardzo ważnym czynnikiem jest też przestrzeganie antyalergicznej higieny i warunek ten dotyczy nie tylko wyboru lub utrzymania czystości pościeli, ale i całego życia. Pełną ofertę wkładów kołdrowych znajdziecie tutaj.