Jak wykonuje się makijaż permanentny?

trwały makijaż permanentny

Trwały makijaż to marzenie wielu kobiet, które troszczą się o swoją urodę i dobry wygląd w każdej sytuacji. Na czym polega taki zabieg i czy jest niebezpieczny dla skóry?

Makijaż trwały u kosmetyczki

Makijaż permanentny wykonuje się przez umieszczanie pod skórą pigmentów w celu podkreślenia naturalnych rysów twarzy. Może to dotyczyć ust, brwi lub powiek. Makijaż trwały wykonuje się zatem w podobny sposób jak tatuaż, ale w przypadku tego zabiegu pigmenty znajdują się znacznie bliżej powierzchni skóry, co sprawia, że z czasem kolory blakną i w końcu znikają całkowicie. Dlatego decydując się na makijaż permanentny nie trzeba się obawiać, że jego efekty utrzymają się przez całe życie. Ilość i kolor wykorzystanych pigmentów zostają indywidualnie dobrane do pigmentacji skóry, tak żeby stworzyć możliwie najbardziej naturalny efekt.

Makijaż permanentny jest bezpieczny

Jak widać trwały makijaż jest bezpieczny, a ryzyko wystąpienia powikłań lub uszkodzenia skóry spowodowanego tym zabiegiem jest bardzo nieduże. Oczywiście zawsze warto wybrać dobry, sprawdzony salon świadczący tego typu usługi.

Możesz również polubić…