Kursy wizażu i charakteryzacji

Osoby chcące podjąć pracę jako charakteryzator bardzo często przejawiają ogromne zainteresowanie światem show biznesu. Umiejętności charakteryzatora niewątpliwe przydają się w branży filmowej oraz reklamowej. Konieczne jest więc zainteresowanie również światem mody oraz wizażem. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się kursy charakteryzacji w Gdańsku, które gwarantują pełny zakres wiedzy z tej dziedziny oraz praktykę. Charakteryzacja do filmów to zadanie, które wymaga ogromnej dozy kreatywności. Tylko ci, którzy posiadają rozwinięty zmysł plastyczny mogą osiągnąć w tej branży sukces, wyrobić sobie niepowtarzalną markę.

Rola charakteryzatora

Charakteryzator ma za zadanie jak jego sama nazwa wskazuje charakteryzować postacie filmowe i teatralne, tak aby odpowiadały one cechom nadanym im przez autora. Do tego celu wykorzystuje najróżniejsze techniki wizażu. W praktyce możemy więc powiedzieć, że charakteryzator jest odpowiedzialny za wykonywanie takich zadań, jak na przykład postarzanie, odmładzanie aktorów, którzy mają wcielić się w postaci charakteryzujące się niecodziennym wyglądem.W tym celu używa on specjalnych kosmetyków, akcesoriów typu peruki, doczepiane wąsy. Doświadczony charakteryzator sprawi, że szczupły aktor z powodzeniem będzie w stanie odegrać osobę tęgą, bez trudu z atrakcyjnej aktorki zrobi najbrzydszą wiedźmę. Wszelkiego rodzaju blizny, ślady po postrzałach lub zranieniach nożem to również zasługa odpowiedniej charakteryzacji.

Sprawdź czy jest możliwość odbycia praktyki

Kursy charakteryzacji są obecnie powszechnie dostępne. W największych miastach otwierane są coraz to nowe szkoły wizażu oraz charakteryzacji. Regularnie organizowane są też warsztaty, pozwalające podnosić systematycznie swoje umiejętności. Szkoły wizażu i charakteryzacji najczęściej polegają na nauczaniu w formie weekendowej. Przed wyborem odpowiedniej placówki, dobrze jest sprawdzić, czy została ona wpisana do rejestru szkół i placówek objętych oficjalnym programem nauczania. Firmy szkoleniowe, działające na rynku nie są na przykład objęte nadzorem ministerstwa oświaty. W najlepszych szkołach istnieje możliwość odbycia praktyk zawodowych.

Bądź na bieżąco z kursami

W celu podnoszenia swoich umiejętności zawodowych, dobrze jest również przechodzić specjalistyczne kursy doszkalające. Trwają one 3-4 dni. Jest to jednak kosztowne przedsięwzięcie, ponieważ renomowany kurs może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Kursy odbywają się regularnie, warto śledzić informacje na ich temat na branżowych stronach lub stronach szkół wizażu.

Możesz również polubić…