Kwiatowy prezent – dobry pomysł?

Spośród wszystkich prezentów świeże kwiaty wydają się najbardziej uniwersalne. Mogą stanowić samodzielny prezent, np. z okazji urodzin, ważnej rocznicy, jak i stanowić dodatkowe urozmaicenie dla czegoś większego.

kwiaciarnia Dębica

W przypadku gdy kwiaty cięte wystąpią w roli głównej, warto zadbać, aby ich ilość i rodzaj był dostosowany do podniosłości wydarzenia.

Gdy jest to mało ważna okazja, częstokroć wystarczy jeden kwiatek

Na przykład czerwona róża z delikatną wstążeczką może zostać ofiarowana partnerce na znak miłości zupełnie bez okazji. Bez wątpienia partnerka (partner) doceni taki gest, a i nasza kieszeń za bardzo nie ucierpi.

Wręczenie świeżo zerwanego kwiatka

Bardzo sympatycznym gestem jest też nagłe wręczenie świeżo zerwanego kwiatka, gdzieś przy polnej dróżce czy na łące. Należy jedynie zwrócić uwagę na to, czy nie dewastujemy komuś pieczołowicie zadbanego ogródka. Nie wszystkie kwiaty wzdłuż naszej drogi można zrywać!

kwiaciarnia Dębica

Na większe okazje doskonale sprawdzają się wiązanki i bukiety. Kwiaciarnia na pewno pomoże w skomponowaniu odpowiedniego, choć regułą jest, że im mniej ważne wydarzenie, tym mniej kwiatów w kwiatowym prezencie.

Do bukietu, zwłaszcza wysyłanego pocztą kwiatową często dołącza się karneciki

Karneciki – niewielkie, ozdobne karteczki z sentencją. Taki karnecik może stanowić ciekawą pamiątkę, gdy świeżość kwiatów już dawno przeminie.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, kwiaty mogą być elementem większego prezentu. Jako że wtedy występują w roli dodatku, nie powinny przyćmiewać głównego prezentu swoim kunsztem i objętością.

Częstym połączeniem są kwiaty cięte i bomboniera albo świeże kwiaty i wino

Ten rodzaj upominku bardzo często stosuje się w przypadku urodzin i imienin. Stosowana jest również kombinacja: kwiaty dla pani domu, a wino lub mocniejszy trunek dla pana.

Możesz również polubić…