Księgowość przez internet

Księgowość Gniezno

Internetowe alternatywy dla księgowej

Opracowanie: www.alt-office.pl / Księgowość Gniezno
W dzisiejszych czasach prawie wszystko można załatwić przez internet. Za pośrednictwem sieci robię przelewy, kupuję bilety lotnicze, porozumiewam się ze znajomymi, uczestniczę w kursach językowych. Sieć cały czas się rozwija – można w niej znaleźć nie tylko zwykłe sklepy, ale też podmioty oferujące zaawansowane usługi, jak biuro księgowe online.

Biuro rachunkowe czy samodzielnie prowadzona księgowość?

Dla wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych mocniej przywiązanych do tradycyjnych form ewidencjonowania operacji finansowych, internetowe biuro rachunkowe nie jest tworem godnym zaufania. Wolą spotkać się z księgową twarzą w twarz, dotknąć papieru, na który naniesiono interesujące ich dane, etc. Coraz więcej ludzi jednak przekonuje się do usług świadczonych tą drogą. Księgowość internetowa stale się rozwija i wszystko wskazuje na to, że ten stan rzeczy ulegnie zmianie dopiero wówczas, gdy rynek się nasyci.

Księgowość Gniezno

Jak miałoby wyglądać takie nasycenie się rynku?

Możliwe np. że w niedalekiej przyszłości cała księgowość przeniesie się do sieci. Pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków, do których również ja się zaliczam, jest znacznie bardziej otwarte na postęp technologiczny, niż nasi rodzice. Coraz więcej moich rówieśników zakłada firmy, a księgowość internetowa jest dla nich ogromnym udogodnieniem. Współcześnie ludzie mają coraz mniej czasu (dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorców) więc jeśli ludzie z mojego pokolenia mogą załatwić wszystkie związane z księgowością sprawy nie ruszając się z domu – dlaczego nie mięliby z tego skorzystać?

Czy księgowość tradycyjna to już przeżytek?

Całkowite przeniesienie usług księgowych do internetu jest możliwe, nie sądzę jednak, żeby tak się stało. Osobista znajomość i kontakt wzrokowy z usługodawcą nadal powinien być ważny w tych branżach, w których liczy się zaufanie. Jeśli Twoja firma zarabia miliony – raczej nie powierzysz księgowości komuś, kogo nie widziałeś na oczy.

Zobacz ranking ofert księgowości internetowej

Możesz również polubić…