Czy warto nauczyć się surfowania?

Nauka surfowania to przyjemność, ale również i spore wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportami wodnymi. Kolejne upadki mogą demotywować do dalszych prób, a opanowanie trudnej techniki to zadanie, którego nie da się wykonać w ciągu zaledwie jednego dnia. Dlaczego więc surfing cieszy się tak dużą popularnością, a liczba pasjonatów łapania fali zwiększa się sukcesywnie każdego roku? Jeśli właśnie zastanawiasz się, czy warto nauczyć się surfowania, mamy dla Ciebie kilka informacji, które z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości!

Surfing dla początkujących

Jak wygląda nauka surfowania?

Nauka surfowania obejmuje nie tylko umiejętności praktyczne, ale również i wiedzę teoretyczną, związaną chociażby z typowym nazewnictwem czy zagadnieniami z zakresu bezpieczeństwa w wodzie. Co ważne, do walki z żywiołem na desce stanąć może prawie każdy, niezależnie od płci i wieku. Po przejściu na stronę kurs surfingowy na Bałtyku zobaczysz, że w szkoleniach grupowych uczestniczyć mogą zarówno dorośli, jak i młodzież, a nawet dzieci, zainteresowane aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Warto podkreślić jednocześnie, że pierwsze umiejętności zdobywa się jeszcze przed wejściem do wody, by zbudować solidne podłoże teoretyczne i praktyczne, pozwalające na sprawne złapanie pierwszej fali.

Czy surfing to sport dla bogatych?

Wokół surfingu narosło wiele mitów. Jeden z nich mówi, że jest to sport, przeznaczony wyłącznie dla osób z zasobnym portfelem i sporymi możliwościami finansowymi. Nic bardziej mylnego! Jak przeczytasz w artykule „Ile kosztuje surfing?”, początkowe koszty rozpoczęcia przygody z surfingiem nie muszą być wysokie, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na udział w Surf Campie, w trakcie którego sprzęt zostanie wliczony w cenę całego przedsięwzięcia. Sprzęt można również wypożyczyć, by dowiedzieć się, czy w trakcie łapania pierwszych fal poczujemy ducha przygody i rozpalimy w sobie miłość do jednego z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej efektownych sportów wodnych.

Jak zacząć surfować

Dlaczego warto rozpocząć naukę surfowania?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, gdyż istnieje wiele powodów, dla których warto spróbować swoich sił na desce surfingowej. O kilku z nich dowiesz się z lektury artykułu „5 powodów, dla których pokochasz surfing”, którego autor wyróżnił 5 najważniejszych impulsów, stanowiących dobrą motywację do podjęcia surfingowego wyzwania. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim trening ciała i ducha, który nieodłącznie wiąże się ze sportami wodnymi. Surfing daje również poczucie szczęścia, wyzwalają adrenalinę i zwiększając poziom endorfin w organizmie. To także gwarancja mocnych wrażeń, niefarmakologiczny lek na stres i napięcie, ale też rodzaj aktywności, który pozwala odłożyć smart fon, wyłączyć laptopa i rzucić się wir najlepszej rozrywki.

Nie tylko sport, czyli za co jeszcze pokochasz surfing?

Surfing można pokochać za wiele rzeczy. Jak się bowiem okazuje, to nie tylko aktywność fizyczna, budująca kondycję i poprawiająca samopoczucie. To również wyjątkowa szansa na:

  • poznanie kultury i zabytków innych krajów,
  • spróbowanie regionalnych dań i kuchni świata,
  • poznanie osób z podobną pasją i zainteresowaniami,
  • bliski kontakt z naturą i budowanie szacunku do potęgi żywiołu.

Dzięki surfingowi można zwiedzać świat, przełamać własne bariery i przekonać się, ile radości może przynieść aktywne spędzanie wolnego czasu. To szansa, z której warto skorzystać, pokonując początkowe trudności, by złapać swoją pierwszą falę.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz