Top 10 domów seniora w okolicach Nowego Sącza

Domy seniora to doskonała alternatywa dla zatrudnienia prywatnych opiekunów. Takie placówki zapewniają całodobową opiekę, połączoną ze wsparciem medycznym, pielęgniarskim, a nawet duszpasterskim. Jeśli właśnie zastanawiasz się, który dom opieki z okolic Nowego Sącza wybrać, koniecznie przeczytaj nasz ranking 10 najlepszych placówek w regionie.

Najlepsze domy seniora w okolicy Nowego Sącza

1. Prywatny dom opieki Holi-Care

Wojnicki dom opieki Holi-Care umożliwia pobyty krótkoterminowe oraz pobyty poszpitalne dla osób, wymagających intensywnej rehabilitacji i wsparcia w trakcie okresu rekonwalescencji. Jednak, jak przeczytasz na stronie Dom seniora Holi-Care Nowy Sącz, placówka wspiera również seniorów i osoby niepełnosprawne w trakcie pobytów długoterminowych, zapewniając im najwyższy standard opieki i atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu.

Tutaj osoby starsze mogą korzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu, konsultacji lekarskich oraz warsztatów terapii zajęciowej, które budują sprawność fizyczną, dbając jednocześnie o sferę psychiczną podopiecznych.

Prywatny dom opieki Holi-Care - ciepło i komfort dla Seniorów

2. Dzienny Dom Seniora

Dzienny Dom Seniora w Nowym Sączu to oferta dla osób, które nie potrzebują całodobowego wsparcia medycznego i pielęgniarskiego. Tutaj mogą one jednak spędzać czas wolny na różnego rodzaju aktywnościach, wpływających nie tylko na sprawność fizyczną, ale przede wszystkim na dobre samopoczucie i komfort psychiczny.

Różnorodne warsztaty, poranki literackie, gimnastyka czy po prostu wspólne rozwiązywanie krzyżówek i rozmowa, zaspokajają potrzeby kontaktu z innymi, pozwalając jednocześnie na zawarcie nowych, niezwykle cennych w tym wieku znajomości.

Dzienny Dom Seniora — profesjonalna i empatyczna obsługa

3. Rodzinny Dom Opieki Staś

Rodzinny Dom Opieki Staś w Gnojniku zapewnia zarówno krótkoterminowe pobyty, jak i długotrwałą opiekę nad seniorami. Sporą popularnością cieszą się również pobyty dzienne, w trakcie których osoby starsze mogą uczestniczyć w zajęciach o różnym charakterze.

Głównym celem placówki jest nie tylko pomoc w zaspokajaniu najważniejszych potrzeb, ale również i stworzenie rodzinnej atmosfery, która przyczyni się do lepszego samopoczucia seniorów i pozwoli im na komfort codziennego funkcjonowania w miejscu, przypominającym dom rodzinny.

Rodzinny Dom Opieki Staś — troskliwe środowisko dla komfortowej starości

4. Dom Opieki Samarytanin

Dom Opieki Samarytanin zlokalizowany jest w Kamionce Wielkiej. Twórcą koncepcji placówki był miejscowy proboszcz – ks. prałat Stanisław Trytka, który przez wiele lat sprawował również opiekę nad obiektem. Dziś dom opieki oferuje całodobowe wsparcie 30 osobom w podeszłym wieku, borykającym się z różnego rodzaju trudnościami.

Podopieczni pozostają tutaj pod stałą opieką pielęgniarską i medyczną, a oddany personel buduje wyjątkową atmosferę pobytu. Dodatkowo mogą oni korzystać również z terapii zajęciowej, a sąsiedztwo Parafii MB Nieustającej Pomocy gwarantuje pomoc duchową i wsparcie duszpasterskie dla osób wierzących.

Dom Opieki Samarytanin z indywidualnym podejściem do Seniorów

5. Pogodne Dni – Dom Seniora

Pogodne Dni to dom seniora, działający w miejscowości Dąbrowa. Tutaj osoby starsze mogą przeżyć jesień swojego życia w niezwykle przyjaznej atmosferze, korzystając ze wsparcia profesjonalnego zespołu oraz podstawowej opieki medycznej.

Dodatkowym atutem placówki jest malownicze położenie w domu z ogrodem, zapewniającym komfort odpoczynku na świeżym powietrzu. Seniorzy mogą spędzać czas na tarasie, uprawiać własne rośliny oraz korzystać z pomocy fizjoterapeutów, masażystów i opiekunów osób starszych, tworzących wyjątkowy zespół pracowników placówki.

Pogodne Dni – Dom Seniora — troska i wsparcie na wysokim poziomie

6. Senior Home Under Jaworzynka

Dom pod Jaworzynką, działający w miejscowości Lubomierz, to wyjątkowa placówka, otaczająca całodobową opieką seniorów, wymagających specjalistycznego wsparcia medycznego. Obiekt zlokalizowany jest w cichym zakątku, otoczonym lasem, w sąsiedztwie Gorczańskiego Parku Narodowego, co stwarza wiele możliwości obcowania z przyrodą.

Wokół domu rozciąga się bezpieczny teren spacerowy, a podopieczni mogą korzystać również z atrakcyjnych zajęć warsztatowych, realizując potrzebę przynależności do grupy i aktywnego uczestnictwa w życiu towarzyskim.

Senior Home Under Jaworzynka — komfortowa i troskliwa atmosfera

7. Dom Seniora „Na Wzgórzu”

W miejscowości Głogoczów działa Dom Seniora „Na Wzgórzu”, oferujący zarówno pobyty krótkoterminowe, jak i długoterminowe wsparcie i całodobową opiekę pielęgniarek i ratowników medycznych. Podopieczni placówki mogą korzystać ze wsparcia fizjoterapeutów, pomocy psychologicznej i specjalistycznych konsultacji lekarskich.

O atrakcyjne wypełnienie wolnego czasu zadbają z kolei terapeuci zajęciowi, którzy zwracają uwagę nie tylko na sprawność fizyczną i manualną seniorów, ale również na ich samopoczucie, tworząc przyjazną atmosferę zajęć i motywując do podejmowania wyzwań dnia codziennego.

Dom Seniora "Na Wzgórzu" - profesjonalna opieka w przyjaznej atmosferze

8. Home Social Assistance. Padre Pio

Dom Pomocy Społecznej im. Ojca Pio to placówka, obejmująca swoją opieką osoby starsze i przewlekłe chore. Jest ona położona w miejscowości Mogilno. W swojej ofercie DPS posiada stałą opiekę medyczną oraz możliwość specjalistycznych konsultacji lekarskich.

Na co dzień podopiecznymi zajmuje się wykwalifikowany personel, dbający nie tylko o realizację podstawowych potrzeb, ale również i o dobrą atmosferę wśród mieszkańców. Ci z kolei mogą uczestniczyć w terapii zajęciowej, psychoterapii  czy muzykoterapii, korzystając jednocześnie z piękna przyrody, otaczającej placówkę.

Home Social Assistance. Padre Pio - serdeczna opieka w przytulnym domu dla Seniorów

9. Dom Seniora Tatrzańska Jesień

Dom Seniora Tatrzańska Jesień, położony w miejscowości Skrzypne Górne, za misję przyjął sobie zapewnienie seniorom spokojnej, a jednocześnie w pełni bezpieczne przyszłości. Na mieszkańców czekają tutaj nie tylko komfortowe pokoje, ale również ciepła, rodzinna atmosfera i wykwalifikowany, empatyczny personel. Podopieczni otoczeni są opieką medyczną, a położenie obiektu – z dala od miejskiego zgiełku – pozwala na pełen relaks w otoczeniu przyrody.

Ten ułatwia sporych rozmiarów ogrodzona działka z altanką i ławeczkami. Obiekt oferuje nie tylko opiekę długoterminową, ale również pobyty krótkoterminowe, weekendowe i rehabilitację poszpitalną.

Dom Seniora Tatrzańska Jesień, gdzie każdy senior czuje się jak w domu

10. Dom Pomocy Społecznej w Foluszu

Dom Pomocy Społecznej w Foluszu zaspokaja niezbędne potrzeby opiekuńcze i społeczne osób, wymagających stałego wsparcia. Położenie placówki – na obrzeżach Magurskiego Parku Narodowego – pozwala na aktywny wypoczynek na łonie przyrody, choć mieszkańcy mogą korzystać również ze wsparcia terapeutów, instruktorów i psychologa.

W obiekcie działa też sporych rozmiarów biblioteka, a także dobrze wyposażony gabinet usprawniania leczniczego, w którym podopieczni korzystają m.in. z fotela relaksacyjnego, wanny z hydromasażem, pionizatora czy łóżka do masażu klasycznego. Chętni objęci są również opieką duszpasterską.

Dom Pomocy Społecznej w Foluszu — Twoje bezpieczne miejsce pełne troski

Który dom seniora w okolicy Nowego Sącza wybrać?

Wybór dobrego domu opieki dla seniora nie jest łatwym zadaniem. Nowoczesne placówki oferują swoim podopiecznym nie tylko całodobową opiekę wykwalifikowanego personelu, ale również atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu i komfortową przestrzeń, pozbawioną barier architektonicznych.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak odwiedzić kilka obiektów, by na miejscu przekonać się, jakie warunki panują w placówce i jakie usługi składają się na jej ofertę. Jej dopasowanie do indywidualnych potrzeb i oczekiwań seniora przyśpieszy adaptację w placówce i zbuduje komfort pobytu w nowym, nieznanym dotąd miejscu.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Szymon pisze:

    Zastanawiamy się z żoną nad wyborem domu seniora dla mojej mamy. Faktycznie nie jest to łatwa decyzja, ale ten ranking na pewno mi pomoże w tym trudnym dylemacie…

Dodaj komentarz