Specyfika psychoterapii indywidualnej

czekając na psychologa

Chociaż terapie małżeńskie u psychoterapeutów są nieco popularniejsze, również i z terapii indywidualnych wielu ludzi korzysta, więc warto się im przyjrzeć. Integracyjny model psychoterapii wyróżnia trzy rodzaje.

Terapia behawioralno-poznawcza

I tak oto po pierwsze, psycholog może przeprowadzić z nami metodę behawioralno-poznawczą, która polega na wspólnym odkrywaniu i nazywaniu codziennych kłopotów, stanowiących powód naszego cierpienia. W metodzie tej określa się zależności pomiędzy myślami, emocjami oraz sposobami zachowania i koncentruje się na chwili obecnej.

Terapia gestalt

Gestalt to z kolei terapia zwiększająca świadomość na swój własny temat poprzez wykorzystywanie szkodliwych nawyków do poprawy jakości swojego życia.

Terapia psychoanalityczna

Po trzecie – psycholog może wykonać z nami terapię psychoanalityczną, która polega na zajrzeniu w swoje wnętrze, co daje nowe pomysły na życie i przynosi jednoczesną ulgę w cierpieniu.

To, jeśli chodzi o terapie indywidualne, ponieważ terapie małżeńskie wyglądają nieco inaczej. (Więcej informacji o terapiach psychologicznych znajdziesz na www.beata-golebiewska.pl)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz