Mycie kabiny prysznicowej

Mycie kabiny prysznicowej jest o tyle istotne, że przecież sami wchodzimy do niej w celu zaczerpnięcia świeżości. Jeżeli zatem chcemy, aby miejsce to kojarzyło nam się z higieną – czyśćmy je w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Czego potrzebujemy i od czego zacząć?

Jeśli chodzi o wyposażenie, kabiny prysznicowe wyczyścimy mając przy sobie gumowe rękawice, środki chemiczne, odpowiednią gąbkę i coś pokroju starej szczoteczki do zębów. Zanim podejmiemy się jakichkolwiek działań, musimy opróżnić kabinę, wynosząc z niej wszystkie pojemniki, żele czy też gąbki.

mycie kabiny prysznicowej

Dalsze etapy

Dalej – i to bez względu na to, czy chodzi o kabiny prysznicowe na wymiar, czy o jakiekolwiek inne – musimy wszystko spłukać. Potem przychodzi czas na usunięcie pleśni, wysuszonej wody, drzwi, płytek oraz główki. Jeśli chodzi o czyszczenie odpływu, to bez wątpienia najtrudniejszy element całego tego przedsięwzięcia, szczególnie gdy mieszkamy z długowłosymi kobietami. Reasumując, aby mieć czystą kabinę, trzeba się poświęcić, ale naprawdę warto, bo efekt pozwoli nam odetchnąć z ulgą pod własnym prysznicem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz