Rolety wewnętrzne i zewnętrzne. Sprawdź, jakie rozwiązanie sprawdzi się w Twoim domu

Rolety są bardzo przydatnym akcesorium domowym, które staje się nieocenione w sezonie letnim. Dają one nam nie tylko większą prywatność, ale również chronią wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem od słońca. Na rynku dostępne mamy rolety wewnętrzne i zewnętrzne. Różnią się od siebie wieloma składowymi, a każda z nich ma inne zalety i wady. W zależności od tego gdzie i jak będą wykorzystywane, powinniśmy zdecydować się na rolety wewnętrzne lub zewnętrze. Czym dokładnie się różnią i jakie mają zalety?

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe - Roltex Lublin

Kiedy stosować rolety wewnętrzne, a kiedy zewnętrzne?

Kluczowe przy doborze rodzaju rolet jest to, jaki poziom nasłonecznienie wnętrza występuje i na jakim bezpieczeństwie domowników nam zależy. Największą różnią między roletami wewnętrznymi a zewnętrznymi, jest możliwość regulowania poziomu światła, które wpada do pomieszczenia. Rolety wewnętrzne dają nam tę możliwość. Najlepiej przed promieniami słonecznymi ochronią rolety zaciemniające oraz rolety dzień i noc. Watro zainwestować w takie rozwiązanie, gdy nie chcemy, aby światło słoneczne wpadało do konkretnego pomieszczenia.

Aluminiowe rolety zewnętrzne antywłamaniowe mają przewagę nad wewnętrznymi w tym, że chronią przed włamaniami. Takie rozwiązanie sprawdza się, gdy nasze mieszkanie jest położone na obrzeżach miasta lub na parterze budynku wielorodzinnego. Przy wyborze rolet zewnętrznych, należy pamiętać, że nie każdy model ma właściwości antywłamaniowe. Trzeba to dokładnie sprawdzić przed zakupem.

Zastosowanie rolet zewnętrznych

Oprócz ochrony antywłamaniowej, ten rodzaj rolet chroni również przed nadmiernym nagrzewaniem lub wychładzaniem pomieszczeń. Co więcej, olejną zaletą tego produktu, jest zdolność do wytłumiania hałasu. Może to być szczególnie przydatne, gdy nasze okna w mieszkaniu znajdują się przy ruchliwej drodze. Wadą tego rozwiązania, jest brak możliwości regulacji poziomu światła wpadającego do wnętrza pomieszczenia.

Zastosowanie rolet wewnętrznych

Rolety wewnętrzne, a dokładniej rolety dzień i noc, mają znacznie szersze zastosowanie niż zewnętrzne. Dzięki swoim walorom estetycznym dobrze wkomponowują się we wnętrza polskich domów. Na rynku mamy bardzo szeroki wybór rolet o różnych kolorach, grubości, wielkości i innych. Dzięki temu łatwo je dopasować do nowoczesnego wnętrza. Większość rolet wewnętrznych jest robiona na wymiary standardowych okien, jednak istnieje również możliwość wykonania och na dowolny wymiar. Dzięki temu dopasujemy je bezproblemu również do okien niestandardowych oraz drzwi balkonowych.

Cena takich rolet jest również bardzo atrakcyjna. Montaż także nie stanowi większego problemu i jest mało inwazyjny. Dzięki temu można dokonać zamontowania rolet samodzielnie, według instrukcji. Do tego procesu nie są wymagane żadne skomplikowane i drogie narzędzia. Rolety dzień i noc cieszą się zdecydowanie największą popularnością i z pewnością dobrze sprawdzą się w twoim wnętrzu.

Możesz również polubić…