Transfer tłuszczu – co to jest i jakie daje efekty?

Obecnie istnieje wiele metod na skuteczne modelowanie sylwetki i powiększanie wybranych części ciała. Klasyczne metody opierają się na używaniu implantów. Modelowanie za pomocą transferu tłuszczu, jest jednak znacznie bezpieczniejsze i daje spektakularne efekty. Modelowanie za pomocą tłuszczu nie niesie za sobą ryzyka odrzucenia implantu, jak w przypadku innych metod. Na czym dokładnie polega transfer tłuszczu i jakie daje efekty?

Liposukcja Kraków

Czym jest lipotransfer?

Lipotransfer jest naturalną metodą, służącą modelowaniu sylwetki poprzez wypełnianie ubytków tkankowych oraz redukcji oznak starzenia. Wykorzystywany do tego celu jest własny tłuszcz pacjenta, który jest jednym z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych materiałów służących do zabiegów modelowania. Uzyskiwany koncentrat tłuszczowy zawiera w sobie bardzo cenne komórki macierzyste, które mają regeneracyjne działanie na okoliczną tkankę skórną. Pobierany jest najczęściej z takich miejsc jak bryczesy lub brzuch. Później można go ponownie wykorzystać jako wypełniacz piersi czy pośladków.

Proces modelowania zaczyna się od pobrania z ciała pacjenta tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie występuje jej nadmiar. Następnie z pobranego materiału tłuszczowego wybierane są najsilniejsze i młode komórki tłuszczowe i macierzyste. Po tym etapie lekarz może przejść do właściwego modelowania. Podczas tego kroku ponownie wszczepiana jest tkanka tłuszczowa wraz z komórkami macierzystymi w miejsce, które ma zostać wymodelowane. Ta metoda oprócz wymodelowania pozwala na rewitalizację i poprawę kondycji skóry.

Gdzie wykonać zabieg lipotransferu?

Aby znaleźć odpowiednią klinikę medycyny estetycznej, warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej. I tak wpisując np. liposukcja Kraków otrzymamy relewatne wyniki dla naszej lokalizacji. Wybierając miejsce, w którym planujemy poddać się zabiegowi, należy zwrócić uwagę na doświadczenie personelu medycznego, a także wykorzystywany przez klinikę sprzęt. Szczególnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę wybierająć gabinet, jest także przestrzeganie zasad higieny oraz nienaganna osbługa pacjenta.

Dla kogo jest lipotransfer?

Metoda lipotransferu jest skierowana do osób, które chcą za pomocą naturalnego materiału, jakim jest tłuszcz wymodelować swoje ciało, pozbyć się ubytków lub zredukować oznaki starzenia. Materiał w postaci naturalnego wypełniacza może zostać bezpiecznie wykorzystany we wszystkich partiach ciała. Na twarzy może oddziaływać na zmarszczki, ubytki w policzkach, asymetrie twarzy, wilgotność skóry, blizny zanikowe oraz kształt ust. Oprócz tego nadaje się do modelowania sylwetki, powiększania piersi, rekonstrukcji piersi po mastektomii, redukowania ubytków i blizn, modelowania i powiększania pośladków.

Efekty lipotransferu

Przeszczepione w nowie miejsca komórki zaczynają funkcjonować, jak pozostałe w danej partii ciała. W efekcie pacjent otrzymuje naturalny efekt wypełniania i wymodelowania. Komórki macierzyste mają umiejętność nieograniczonej liczby podziałów, co skutkuje regeneracją i naprawą tkanek w ich obrębie. Efekty widoczne są zaraz po zabiegu, jednak tłuszcz ulega naturalnej absorpcji, co powoduje lekkie osłabienie efektu modelowania wraz z czasem. Z tego powodu trzeba zabieg powtórzyć 2-3 razy w odstępie 6-12 miesięcy. W wyniku powtórzenia zabiegu otrzymany efekt modelowania pozostanie już z nami na zawsze. Zabieg lipotransferu jest bardzo modny, także wśród polskich celebrytów. Ostatnio mieliśmy okazję podziwiać efekt lipomodellingu pośladów u Julii Nowakowskiej – gwiazdy programu Love Island. Wyspa Miłości. Celebrytka zdecydowała się na wykonanie liporzeźbienia ciała metodą Vaser Lipo 4D z BBL. Rezultaty zabiegu można zobaczyć na Instagramie Julii Nowakowskiej, gdzie chętnie zamieszcza swoje zdjęcia, prezentując nowe kształty.

 

 

Możesz również polubić…