Usługa Pocztex Kurier48 – dostawa w mgnieniu oka

Ogromny rozwój Internetu w ostatnim czasie znacząco przyczynił się do tego, że wiele rzeczy dziś załatwiamy przez Internet. Robimy za jego pomocą zakupy, załatwiamy sprawy urzędowe i porozumiewamy się ze znajomymi. Szczególnie robienie zakupów online jest popularnym procederem. Internet daje nam bowiem szanse na zakupienie praktycznie wszystkiego. Zamawiając coś, liczymy na szybką dostawę, która głównie zależy od firmy kurierskiej. Poczta Polska również świadczy usługi kurierskie i w związku z tym została specjalnie przygotowana usługa Pocztex Kurier48. W tym artykule przyjrzymy się nieco bliżej tej usłudze.

pocztex kurier48

Czym jest usługa Pocztex Kurier48

Usługa Pocztex Kurier48 w swoim założeniu daje bardzo duże możliwości. Daje ona bowiem możliwość przesyłania osobom fizycznym oraz firmom przesyłek o szczególnych właściwościach w ekspresowym tempie. Z jej pomocą wyślemy np. szklane przedmioty, żywność, dokumenty lub ładunki handlowe. Ograniczaniem jest jednak to, że paczka nie może przekraczać swoją wagą 30 kilogramów. Dodatkowo przesyłki wysyłane za pomocą tej usługi są ubezpieczone na kwotę 1000 złotych. Warto również wspomnieć, że Poczta Polska działa jako kurier na terenie całego kraju, a czas dostarczenia paczki to najczęściej 2 dni robocze.

Przesyłkę za pomocą usługi Pocztex Kurier48 można nadać w punkcie pocztowym lub za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji eNadawca. To kiedy nadamy paczkę, można swobodnie dostosować do preferencji nadawcy. Kurier odbiera przesyłkę osobiście w wybranych godzinach. Zaletą tej usługi będzie dla wielu osób to, że przesyłki narażone na uszkodzenia mogą być wysyłane w częściowych opakowaniach lub całkowicie bez opakowania. Przesyłka jest dostarczana pod wskazany przez odbiorcę adres lub do punktu Poczty Polskiej. Dzięki aplikacji można stale śledzić, na jakim etapie znajduje się przesyłka i kiedy zostanie ona dostarczona. Dostarczenie paczki powinno nie zająć więcej niż trzy dni robocze od momentu nadania.

Dodatkowe opcje usługi Pocztex Kurier48

Istnieje szereg dodatkowo płatnych opcji związanych z tą usługą. Można wykupić doręczenie do konkretnej godziny w danym dniu. Inne opcje, jakie można dokupić to: dostarczenie w sobotę, niedzielę lub święto, odbiór z pobraniem, potwierdzeniem doręczenia lub zwrotu, sprawdzeniem zawartości, przesyłka wielopaczkowa, przesyłka o dużej wartości.

Reklamacje

W przypadku gdy podczas doręczania naszej paczki wystąpi opóźnienie, możemy się domagać reklamacji. Do takiego prawa mamy dostęp, gdy nasza paczka nie zostanie dostarczona w ciągu trzech dni roboczych od nadania. Reklamacje mogą być zgłaszane w związku z paczkami, które zostały przez nas wysłane w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Poczta Polska odpowiedzialna za usługę Pocztex Kurier 48 ma czas na odpowiedź w sprawie reklamacji wynoszący do 30 dni od daty otrzymania reklamacji.

Możesz również polubić…