Praktyczne wskazówki — dowiedz się jak wybrać pierścionek zaręczynowy

Planujesz oświadczyć się dziewczynie? Zastanawiasz się, jak kupić pierścionek zaręczynowy bez wiedzy przyszłej narzeczonej i czym kierować się przy jego wyborze? Jako że pierścionek będzie symbolizował Waszą miłość i przez wiele lat przypominał o wyjątkowym dniu zaręczyn, dobrze przygotuj się do zakupów w salonie jubilerskim. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, które pomogą Ci wybrać trwały pierścionek zaręczynowy w odpowiednim rozmiarze i stylu.

Jak wybrać pierścionek na zaręczyny?

Jak wybrać wzór pierścionka zaręczynowego?

Aby dopasować pierścionek zaręczynowy do stylu Twojej wybranki, najpierw przyjrzyj się, jaką biżuterię nosi — czy preferuje subtelne i klasyczne modele, czy stawia na nowoczesne wzornictwo. Dzięki temu bez problemu określisz gust ukochanej. Następnie wybierz się do jubilera i zapoznaj się z asortymentem pierścionków. Na przykład na stronie salonu jubilerskiego Łodzińscy – https://lodzinscy.eu/317-zareczyny znajdziesz zarówno pierścionki zaręczynowe tradycyjne z diamentami, jak i nowoczesne z unikatowymi kamieniami. A co zrobić, jeśli Twoja dziewczyna niechętnie nosi biżuterię? Postaw na delikatny wzór pierścionka z jednym osadzonym w centrum kamieniem szlachetnym — taki model będzie komfortowy w noszeniu.

Dlaczego warto kupić pierścionek zaręczynowy z brylantem?

Niech Cię nie dziwi fakt, że kobiety uwielbiają diamenty. To najtwardsze kamienie szlachetne i najbardziej trwałe, a więc odporne na zarysowania. Jako surowce naturalne są matowe i występują w różnych kolorach, a dopiero po obróbce jubilerskiej zyskują blask. Jeśli zadajesz sobie pytanie: ”Brylant a diament — czym różni się diament od brylantu?”, powinieneś wiedzieć, że brylant to diament poddany obróbce z wykorzystaniem szlifu okrągłego zwanego też brylantowym. Brylanty występują w odcieniu bezbarwnym lub żółtym. Pragniesz, aby pierścionek zaręczynowy podkreślał trwałość Waszego związku? Wybierz biżuterię z kamieniem szlachetnym — brylantem, szafirem lub szmaragdem i z certyfikatem autentyczności.

Wybór pierścionka dla ukochanej — na co zwrócić uwagę?

Jak określić rozmiar palca dziewczyny?

Pierścionek zaręczynowy powinien pasować na palec serdeczny prawej dłoni Twojej wybranki. Lepiej, aby był nieco za luźny niż za mały. Jeśli nie znasz rozmiaru palca dziewczyny, zajrzyj do szkatułki z jej biżuterią, znajdź odpowiedni pierścionek i zabierz go do jubilera lub samodzielnie zmierz jego średnicę. Z pewnością pomoże Ci przyjaciółka dziewczyny, która wybierze się z nią do salonu z biżuterią na wspólne przymierzanie pierścionków, a następnie podpowie Ci, jaki rozmiar będzie odpowiedni. Mimo to brakuje Ci pewności, czy pierścionek będzie pasował? Zrób zakupy u jubilera, który oferuje bezpłatną korektę rozmiaru i po zaręczynach dopasuje rozmiar pierścionka do palca Twojej ukochanej.

Ile trzeba wydać na pierścionek zaręczynowy?

Kwota, jaką przeznaczysz na pierścionek zaręczynowy, zależy od Ciebie. Pamiętaj, że liczy się uczucie, a nie określona suma pieniędzy. Dlatego weź pod uwagę swoje możliwości finansowe i oszacuj, ile możesz wydać. Bez względu na to, czy planujesz wydać kilkaset złotych, czy kilka tysięcy, z pewnością znajdziesz piękny pierścionek zaręczynowy w wybranym przedziale cenowym.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Igor pisze:

    Bardzo długo kombinowałem, w jaki sposób mogę w dyskretny sposób sprawdzić rozmiar pierścionka, który pasowałby na moją dziewczynę idealnie. Niestety nie wpadłem wtedy na podany tu sposób z pytaniem o radę przyjaciółki dziewczyny, a na pewno bardzo ułatwiłoby mi to ten proces…

Dodaj komentarz