Czy biżuterię trzeba nosić w komplecie?

Biżuteria to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych ozdób, która potrafi odmienić każdy, nawet najprostszy outfit. Nie zawsze jednak dobór odpowiednich elementów biżuterii jest łatwy, a decyzja o zestawieniu kilku drobiazgów mających stworzyć idealny komplet wywołuje ból głowy u wielu pań. Zatem, czy biżuterię należy nosić w komplecie? Czy zestawy takie wpisują się w tegoroczne trendy i jak łączyć poszczególne elementy, by stworzyć stylowy i modny zestaw?

Naszyjnik Łodzińscy Kraków

Czy noszenie kompletów biżuterii jest uważane za przejaw dobrego gustu?

Noszenie kompletu biżuterii bywa odbierane w różny sposób. Jedni nie widzą w tym nic dziwnego, z kolei inni uważają za braku gustu. Z punktu widzenia znawców mody i stylu nie jest to ogromny błąd, jednak noszenie bogato zdobionych zestawów biżuterii składających się z masywnych kolczyków, okazałego naszyjnika i bransoletki może wyrządzić nam sporą wizerunkową krzywdę. Z kolei minimalistyczny set naszyjnika i kolczyków wydaje się bardzo bezpieczną opcją dla codziennych stylizacji. Warto przy tym nadmienić, że zestawy takie noszą najczęściej panie, które nie mają czasu zastanawiać się codziennie nad doborem odpowiednich elementów biżuterii lub po prostu nie potrafią dobrze ich komponować.

Jak nosić srebrne i złote komplety biżuterii?

Ilość elementów biżuterii, które na siebie zakładamy, powinna być zależna od czynników takich jak wielkość ozdób, nasza stylizacja, faktury i kolory naszych ubrań oraz inne dodatki. Z tego powodu w niektórych przypadkach korzystnie będzie wyglądać na nas zestaw składający się z kolczyków, naszyjnika i bransoletki, a w innych będzie to zdecydowanie za dużo. Ważna jest tutaj również długość łańcuszków, jakie chcemy na siebie założyć. Więcej na temat zasad doboru długości łańcuszka znajdziemy w artykule „Jak dobrać długość łańcuszka?” – znajdziemy w nim również informacje o najpopularniejszych obecnie typach naszyjników.

Stojąc przed ostatecznym wyborem, czy dany komplet będzie pasował do naszej stylizacji oraz okazji, na którą chcemy go założyć, warto jest kierować się również kilkoma uniwersalnymi zasadami:

  1. Umiar – decydując się na założenie kompletu biżuterii należy pamiętać, by nie był on zbyt okazały i bogato zdobiony. Dużo korzystniej wypadają tutaj minimalistyczne formy pasujące do każdej stylizacji.
  2. Odpowiednie rozmieszczenie ozdób – niezwykle istotne jest tu również unikanie skupiania poszczególnych części kompletu. Dobrym pomysłem będzie zakup 3-elementowego kompletu jednak równoczesne noszenie tylko 2 jego części.
  3. Postawienie na oryginalne zawieszki i niespotykane kolory – jeśli chcemy wyróżniać się z tłumu nigdy nie stawiajmy na wielkie kamienie i ogromną ilość zdobień. Zamiast tego przykujmy uwagę innych oryginalną zawieszką lub kamieniami w nietypowym kolorze.
  4. Zgodność z własnym gustem – najważniejszą zasadą w doborze kompletu biżuterii jest pozostanie w zgodzie z własny gustem i osobowością. W końcu by prezentować się pięknie w danym komplecie musimy, przede wszystkim czuć się komfortowo.

Komplety biżuterii Łodzińscy Kraków

Czy należy nosić komplety biżuterii?

Współczesne trendy prezentują sporą swobodę w mieszaniu stylów. Dzięki temu bez obaw możemy nosić całe komplety lub wybierać poszczególne ich elementy i łączyć je z innymi. Często zdarza się również, że panie noszą na co dzień tylko jedną część kompletu, a na większe wyjścia zakładają cały zestaw. Innym rodzajem kompletu biżuteryjnego, który bardzo często można spotkać na dłoniach kobiet, jest duet obrączka i pierścionek zaręczynowy. Artykuł na stronie https://lodzinscy.eu/blog/porady/duet-idealny-obraczka-i-pierscionek-zareczynowy-na-jednym-palcu-podpowiadamy-jak-go-stworzyc, jakimi zasadami się kierować, aby połączenie to, wyglądało ze sobą dobrze.

Na początku swojej drogi z dobieraniem biżuterii warto postawić na bezpieczny komplet, w którym czujemy się dobrze i wygodnie. Z czasem, gdy nasza biżuteryjna garderoba rozrośnie się, możemy zacząć bawić się stylem, mieszając różne części kilku kompletów, tworząc tym samym wyjątkowe stylizacje.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Klaudia pisze:

    Zawsze miałam problem z doborem biżuterii do kompletu, żeby wszystko wyglądało ze sobą spójnie. Zazwyczaj nie eksperymentowałam z wybieraniem kilku dodatków, bo tak jak wspomniałam, próby te kończyły się raczej porażką w moim przypadku… Przeczytałam ten artykuł i teraz mam ochotę znowu spróbować! Może w końcu będę zadowolona z efektu 🙂

Dodaj komentarz