Sprzedaż starego samochodu — czy warto skorzystać z usług skupu aut?


Najczęstszą pobudką do sprzedaży starego auta jest chęć wymienienia go na nowe. Jednak jest to proces problematyczny — nie każdy jest bowiem zainteresowany nabyciem starego pojazdu. Poniższy artykuł przedstawi zalety sprzedaży pojazdu do skupu aut używanych.

Czy warto sprzedać stary samochód w skupie aut?

Jak sprzedać stare auto?

Można, rzecz jasna, wejść na któryś z popularnych serwisów ogłoszeniowych. Wystawić ogłoszenie (zapłaciwszy za taką możliwość) i… czekać. Długo, a wręcz bardzo długo. Wiekowy, być może nieco uszkodzony pojazd nie przyciągnie tłumów zainteresowanych. W najlepszym razie kupiec znajdzie się po paru miesiącach, a to dopiero początek. Pozostaje jeszcze kwestia formalności czy uczciwej dla obu stron wyceny.

Alternatywą jest skorzystanie z usług prawdziwych fachowców. Idealnym przykładem będzie Skup aut Gdynia (tel. 505 770 999), znajdujący się ulicy Świętopełska 84 w Rumii, działający na terenie całego województwa pomorskiego, przyjmujący wszystkie roczniki, marki, modele i nieograniczający się do aut w perfekcyjnym stanie technicznym. Nawet trzydzieści minut po zgłoszeniu chęci sprzedaży auta u klienta pojawiają się rzeczoznawcy ze skupu! Dokonują oni wyceny, jednak nie zobowiązuje to do dalszej współpracy z firmą. Potem podpisywana jest umowa kupna-sprzedaży, a po otrzymaniu gotówki do ręki klient nie musi robić już nic. Skup na swój koszt dokona transportu auta do siedziby swojej firmy. To pracownicy wyrejestrują pojazd we właściwym urzędzie, a także pomogą klientowi w przerwaniu ubezpieczenia pojazdu, którego właścicielem już nie jest.

Kiedy lepiej prosić skup o pomoc? W jakich okolicznościach?

Uszkodzony samochód spotka się z takim samym entuzjazmem skupu aut, co samochód w stanie bliskim perfekcji. Jest to bowiem jednakowo opłacalna transakcja. Nawet z auta w tragicznej kondycji można odzyskać działające części, które można następnie sprzedać z dużym zyskiem. Ponadto czasem trzeba pozbyć się pojazdu bardzo szybko. Nawet jeśli się go nie używa, jego OC jest obowiązkowe, a przy tym drogie. Konieczność opłacania comiesięcznych składek ubezpieczeniowych nie pozwala czekać w nieskończoność na kupca. Dodatkowo skupy dokonują uczciwej wyceny, mając na uwadze własny prestiż. Z kolei kupiec prywatny mógłby dążyć do zaniżenia stawki na swoją korzyść, by, przykładowo, odsprzedać zabytkowe auto z absurdalnym wręcz zyskiem. Wreszcie warto mieć na uwadze własną niezdolność wyceny. Fachowcy ze skupu wiedzą, co należy wziąć pod uwagę i jakie są stawki rynkowe. Ochronią więc przed zbędnym niedoszacowaniem lub przeszacowaniem tej liczby.

Ponadto nie każdy rodzaj pojazdu cieszy się jednakowym popytem na rynku motoryzacyjnym. Znalezienie kupca na zabytkową ciężarówkę będzie jeszcze trudniejsze niż poszukiwanie kogoś zainteresowanego starym motocyklem czy pojazdem dostawczym. O autobusach, busach czy pojazdach specjalnych (np. zepsutych ambulansach) nie ma co wspominać — jest niemal pewnym, że poza skupem nikt nie wyrazi zainteresowania kupnem takiego pojazdu w żadnej cenie.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Sebastian pisze:

    Długo zastanawiałem się, co zrobić ze starym samochodem. Od znajomych słyszałem, że wystawienie oferty na któryś z serwisów ogłoszeniowych nie zawsze się sprawdza, tak jak jest wspomniane w artykule. Finalnie zdecydowałem się na skup samochodów i jestem zadowolony z tego rozwiązania.

Dodaj komentarz