Przedszkole publiczne czy prywatne?

Każda matka, która przed urodzeniem dziecka była czynna zawodowa dociera w końcu do momentu, w którym chce wrócić do pracy. Wiadomym jest, że chciałoby się zostać z maluszkiem jak najdłużej w domu, ale często jest tak, że potrzebny jest dodatkowy dochód w rodzinie. Zdarza się też tak, że matka dziecka chce po prostu kontynuować to, co zaczęła przed pójściem na macierzyński i chce dalej robić karierę.

Niepubliczne przedszkole w Słupsku

Jaką opiekę wybrać dla dziecka?

Nieważne, z jakiego powodu, ale jeśli matka decyduje się na powrót do pracy, to pojawia się zawsze ten sam problem: opieka nad dzieckiem. Niektórzy mają możliwość oddania dziecka do jego babci, która z przyjemnością spędzi czas z wnukiem bądź wnuczką. Są jednak osoby, które nie mają takiej możliwości. Wtedy najlepiej zdecydować się na przedszkole. Najfajniejszą opcją jest wybranie przedszkola publicznego. Jest ono o wiele tańsze niż to prywatne. Niektórzy rodzice płacą tylko za wyżywienie dziecka. Wtedy dziecko może zostawać w placówce na maksymalnie 5 godzin. Dlatego niektórzy rodzice dopłacają i zostawiają dzieci na dłużej.

Niepubliczna placówka to lepszy wybór

Często jednak dostanie się tam dziecka graniczy po prostu z cudem. Wtedy pozostaje niepubliczne przedszkole. Co prawda ceny czesnego i wyżywienia są wyższe niż w przedszkolu państwowym, ale na pewno standardy są o wiele wyższe. Coraz częściej w przedszkolach pojawia się nawet monitoring, który sprawia, że rodzic w każdej chwili może zerknąć na swoje dziecko i może czuć się pewniej.

Dzieci w prywatnej placówce Mówiś w Słupsku

Jak działa prywatne przedszkole?

Oczywiście kadra zarówno w przedszkolu publicznym, jak i prywatnym jest wykwalifikowana i posiada wieloletnie doświadczenie w opiece nad dziećmi. Właśnie takie standardy oferuje Przedszkole Mówiś Słupsk, cieszące się bardzo dobrą opinia rodziców i zadowoleniem wśród dzieci. W niepublicznym przedszkolu jest taka sama podstawa programowa, jak w przypadku państwowego. Oprócz tego dostępnych jest wiele zajęć dodatkowych, takich jak język angielski, piłka nożna czy zajęcia z logopedą. W niektórych przedszkolach pojawiają się nawet podstawy programowania. Dzieci mają nawet styczność ze specjalnymi robotami.

Zapoznaj się z ofertą

Wydaje się, że poziom nauczania i opieki w przedszkolu niepublicznym jest o wiele wyższy. Zajęcia zaplanowane są na każdy moment dnia, więc dzieci z pewnością się nie nudzą i zawsze uczą się czegoś nowego. Przykładową ofertę przedszkola niepublicznego można zobaczyć na https://przedszkole-slupsk.pl/oferta/, gdzie opisane są wszystkie zajęcia i atrakcje oferowane podopiecznym. Przedszkole niepubliczne wymaga to co prawda większych nakładów pieniężnych, ale rodzic z pewnością nie pożałuje. W dodatku często jest tak, że w danym miejscu jest bardzo mało placówek publicznych, co wiąże się najczęściej z dodatkowymi dojazdami do przedszkola. Niewątpliwą więc zaletą niepublicznych przedszkoli jest to, że jest ich więcej i często choć jedno znajduje się blisko miejsca zamieszkania.

Możesz również polubić…