Czy warto zamontować szkło lacobel?

Lacobel to idealnej gładkości szkło pokryte z jednej strony wysokiej jakości farbą, stworzone dzięki nowoczesnej technologii Float. Szkło powstaje ze sklejenia przynajmniej dwóch warstw szyby i dwóch warstw folii. Największa dostępna tafla ma wymiary 125×250 cm, w przypadku grafiki można złożyć całość z kilku tafli, przy czym łączenie jest prawie niezauważalne. Lacobel pięknie łączy się z wieloma innymi materiałami takimi jak drewno, stal i kamień. Jest bardzo wiele możliwości i zastosowań szkła lacobel – idealnie nada się do wykończenia wnętrza takiego jak pokrycie ścian, mebli, drzwi i o wiele więcej!

Rodzina w kuchni z lacobelem zamontowanym przez firmę housekrup

Do wyboru, do koloru

Wśród gamy kolorystycznej znajdziemy palety kolorów takie jak klasyczna: 3 ponadczasowe kolory, paleta trendy: 11 modnych kolorów oraz paleta ekskluzywna: 6 unikalnych kolorów AGC. Dostępna w 20 modnych kolorach gama błyszczących lakierowanych szkieł Lacobel obejmuje atrakcyjną paletę współczesnej kolorystyki. Gama kolorów wzmacnia wyobraźnię wielu architektów i projektantów wnętrz. Można wybrać sobie również wersję szkła lacobel z grafiką, przezroczystą, półprzezroczystą, lakierowaną czy z ozdobnym wkładem. Więc jeśli szukasz rozwiązania, które możesz spersonalizować zgodnie ze swoim gustem i potrzebami, lacobel jest idealny dla Ciebie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj artykuł Lacobel – co to jest? Aranżacje, paleta kolorów i zastosowanie opracowany przez specjalistów z krakowskiej firmy HouseKrup.

Walory estetyczne

Głównymi zaletami posiadania szkła lacobel jest gładki, jednolity i błyszczący wygląd, zapewniający wysokiej jakości łatwe w utrzymaniu wykończenie. Malowanie fabryczne zapewnia jakość i spójność, szkło może być dowolnie cięte i dopasowywane do powierzchni co eliminuje kłopoty związane z długim czasem schnięcia przy malowaniu ręcznym. Szkło lacobel to bardzo trwały materiał, który jest odporny na promieniowanie UV i wilgoć, dzięki czemu zapewnia długotrwałe użytkowanie na lata bez ryzyka wyblaknięcia koloru.

Gama kolorystyczna szkła lacobel oferowana przez firmę housekrup

Montaż lacobela

Aby zamontować szkło lacobel w naszym domu mamy kilka możliwości. Możemy zrobić to tradycyjnie na śrubach bezpośrednio do ściany lub przykleić na klej montażowy. W przypadku montażu na śrubach konieczne będzie nawiercenie otworów w szkle we wszystkich narożnikach, w których umieścimy specjalistyczne śruby. Nie należy się obawiać, że wkręty będą szpeciły, gdyż po zakończonym montażu zakrywa się je złotymi lub srebrnymi estetycznymi nakładkami – maskownicami. Przy odbiorze paneli szklanych zawsze warto zapytać sprzedawcę, który klej najlepiej utrzyma szkło na ścianie. Można również zamocować szkło na szynach z zestawu montażowego lub na dystansach (gumowych podkładkach tworzących dystans pomiędzy ścianą a szkłem – metoda ta jest najczęściej polecana gdy pod szkłem chcemy zamontować dodatkowe oświetlenie).

Możesz również polubić…