Jak dbać o rower ?

Serwis rowerowy Mokotów, Warszawa

Sezonowa konserwacja roweru

Zima jest porą roku w której korzystanie z roweru jest w naturalny sposób ograniczone.Jazda na rowerze często jest niemożliwa ze względu na opady atmosferyczne i niskie temperatury panujące na świeżym powietrzu. Oczywistym jest że tą sezonową przerwę, najlepiej wykorzystamy wykonując przegląd roweru i ewentualny serwis roweru.

Mamy dwie możliwości przeprowadzenia tej czynności

Serwisowanie roweru możemy wykonać sami, bądź zlecić firmie specjalizującej się w przeglądach i naprawach rowerów .Wiadomym jest że obie opcje mają swoje plusy i minusy. Zostawiając rower w rękach fachowych firm powinniśmy upewnić się co do ich kompetencji w temacie, warunków gwarancji, ewentualnych kosztów napraw oraz planowanego czasu w którym firma wykona serwis roweru.

Samodzielny przegląd roweru

Niewątpliwie opcję tą wybiorą ci których stać na zapłacenie za usługę, niemający odpowiedniej wiedzy z tego zakresu jakim jest serwisowanie roweru, no i najzwyczajniej w świecie ci zapracowani którym po prostu zbraknie na to czasu. Można pokusić się także o samodzielne wykonanie tego zadania jakim jest przegląd roweru i ewentualnych napraw drobnych usterek, powstałych w wyniku eksploatacji pojazdu.

Serwis rowerowy Mokotów, Warszawa

 

Jak samodzielnie serwisować rower?

Samodzielne serwisowanie roweru zaczynamy od przeglądu roweru, sprawdzenia stanu technicznego poszczególnych części rowerowych, określamy stopień zużycia stałych i ruchomych części pojazdu.W przypadku stwierdzenia jakiegokolwiek defektu konieczna jest naprawa, ewentualnie wymiana wadliwych części na nowe.Niemniej ważną sprawą przy serwisie roweru jest dokładne wykonanie konserwacji poprzez zabezpieczenie antykorozyjne i nasmarowanie części ruchomych, odpowiednimi preparatami smarującymi.Takie przygotowanie roweru zagwarantuje nam jego bezawaryjność i niezawodność,a co najważniejsze bezpieczeństwo i frajdę z jazdy naszym jednośladem.

Przypisy:
1. www.jrconceptbikes.pl (Serwis rowerowy Mokotów, Warszawa)

2. http://www.kochamrowery.pl/2013/03/przedsezonowy-przeglad-i-serwis-roweru.html