
Czy warto zamontować szkło lacobel?
Lacobel to idealnej gładkości szkło pokryte z jednej strony wysokiej jakości farbą, stworzone dzięki nowoczesnej technologii Float. Szkło powstaje ze sklejenia przynajmniej dwóch warstw szyby i dwóch warstw folii. Największa dostępna tafla ma wymiary 125×250 cm, w przypadku grafiki można złożyć całość z kilku tafli, przy czym łączenie jest prawie niezauważalne. Lacobel pięknie łączy się z wieloma innymi materiałami takimi jak drewno, stal i kamień. Jest bardzo wiele możliwości i zastosowań szkła lacobel – idealnie nada się do wykończenia wnętrza takiego jak pokrycie ścian, mebli, drzwi i o wiele więcej!
Jakie kolory szkła lacobel są dostępne na rynku?
Wśród gamy kolorystycznej znajdziemy palety kolorów takie jak:
- paleta klasyczna: 3 ponadczasowe kolory,
- paleta trendy: 11 modnych kolorów
- paleta ekskluzywna: 6 unikalnych kolorów AGC.
Dostępna w 20 modnych kolorach gama błyszczących lakierowanych szkieł Lacobel obejmuje atrakcyjną paletę współczesnej kolorystyki. Gama kolorów wzmacnia wyobraźnię wielu architektów i projektantów wnętrz. Można wybrać sobie również wersję szkła lacobel z grafiką, przezroczystą, półprzezroczystą, lakierowaną czy z ozdobnym wkładem. Więc jeśli szukasz rozwiązania, które możesz spersonalizować zgodnie ze swoim gustem i potrzebami, lacobel jest idealny dla Ciebie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj artykuł „Lacobel – co to jest? Aranżacje, paleta kolorów i zastosowanie” opracowany przez specjalistów z krakowskiej firmy HouseKrup.
Zalety szkła lacobel we wnętrzu
Głównymi zaletami posiadania szkła lacobel jest gładkość, jednolitość i błyszczący wygląd, zapewniający wysokiej jakości, łatwe w utrzymaniu wykończenie. Malowanie fabryczne zapewnia jakość i spójność, szkło może być dowolnie cięte i dopasowywane do powierzchni, co eliminuje kłopoty związane z długim czasem schnięcia przy malowaniu ręcznym. Szkło lacobel to bardzo trwały materiał, który jest odporny na promieniowanie UV i wilgoć, dzięki czemu zapewnia długotrwałe użytkowanie na lata bez ryzyka wyblaknięcia koloru.
Jak przebiega montaż szkła lacobel?
Mamy kilka możliwości, aby zamontować szkło lacobel w naszym domu. Możemy zrobić to tradycyjnie na śrubach bezpośrednio do ściany lub przykleić na klej montażowy. W przypadku montażu na śrubach konieczne będzie nawiercenie otworów w szkle we wszystkich narożnikach, w których umieścimy specjalistyczne śruby. Nie należy się obawiać, że wkręty będą szpeciły, gdyż po zakończonym montażu zakrywa się je złotymi lub srebrnymi estetycznymi nakładkami – maskownicami.
Przy odbiorze paneli szklanych zawsze warto zapytać sprzedawcę, który klej najlepiej utrzyma szkło na ścianie. Można również zamocować szkło na szynach z zestawu montażowego lub na dystansach (gumowych podkładkach tworzących dystans pomiędzy ścianą a szkłem – metoda ta jest najczęściej polecana, gdy pod szkłem chcemy zamontować dodatkowe oświetlenie).
Nowe trendy w aranżacji wnętrz na 2025 rok – szkło Lacobel jako ponadczasowy wybór
W 2025 roku szkło Lacobel nadal pozostaje jednym z najchętniej wybieranych materiałów w aranżacjach wnętrz. Zmiany w designie wnętrz, które zapowiadają się na nadchodzący rok, wciąż stawiają na połączenie elegancji i funkcjonalności – i to właśnie Lacobel doskonale wypełnia te oczekiwania. W szczególności, prognozy wskazują na dalszy rozwój odważnych, kontrastowych kolorów oraz zróżnicowane faktury, które mogą nadać przestrzeni unikalnego charakteru. Jeśli zależy Ci na wprowadzeniu nowoczesności do wnętrza, szkło Lacobel w odcieniach dopasowanych do aktualnych trendów będzie świetnym wyborem na 2025 rok.