Dlaczego warto wysłać nastolatki na spływ kajakowy?

Jak wiadomo, zorganizowanie atrakcji, jakie spodobałyby się nastolatkom nie jest niczym łatwym. Nastolatki zazwyczaj są wybredne i szybko wszystko im się nudzi. Jedną z atrakcji, jaka z pewnością może się spodobać nastolatkom są spływy kajakowe.

kajaki szumy

Spływy w ramach zajęć lekcyjnych

Często takie wyjazdy są organizowane w ramach jakiś zajęć lekcyjnych. Wiąże się to z faktem, że wynajem kajaków nie jest niczym drogim a może sprawić wiele frajdy. Dlatego też nauczyciele często oferują rodzicom właśnie tego typu atrakcje dla swoich starszych dzieci. Przede wszystkim bardzo ważne jest to, że młodzież na tego typu wyjazdach musi wykazać się aktywnością fizyczną, a jak wiadomo w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest zachęcić do tego dzieci. Oprócz tego na takich wyjazdach młodzież uczy się współpracowania ze sobą.

Współpraca i zaangażowanie

Jak wiadomo, kajakiem płyną zawsze dwie osoby. Jeżeli jednak nie współpracuje, to pływanie okazuje się bardzo ciężkim zajęciem. Oznacza to, że jeżeli chcemy dopłynąć cali do końca, to musimy współpracować. W innym wypadku możemy zwyczajnie nie dopłynąć do końca, tak jakbyśmy chcieli. Uczy to więc młodzież współpracy. Taki wyjazd integracyjny może okazać się ciekawą formą spędzania czasu. Przede wszystkim młodzież spędza wtedy czas na powietrzu, co z pewnością jest ogromną zaletą. Warto również zauważyć, że spływy kajakowe są zazwyczaj organizowane w miejscach, w których nie jest głęboko, co sprawia, że takie wyjazdy są w pełni bezpiecznie. Nie musimy więc martwić się o swoje dzieci podczas takich wyjazdów. Jest to więc bardzo dobry i tani sposób na umilenie czasu swoim dzieciom. Dlatego też warto się na to zdecydować.

Źródło: Kajaki Susiec Szumy – Spływy kajakowe po Tanwi