Co warto wiedzieć o pożyczce pod zastaw?

pożyczki pod zastaw auta.

Plusy i minusy pożyczki pod zastaw

Ta specyficzna forma pożyczki może pomóc tym, którzy w krótkim czasie muszą zdobyć odpowiednią ilość gotówki, a ze względu na liczne formalności lub niezbyt dobrą historię kredytową-nie chcą korzystać z tradycyjnego kredytu bankowego. Pożyczki pod zastaw mają swą specyfikę, dzięki czemu można tu ograniczyć formalności do minimum.

Skorzystać może z nich każda osoba, która faktycznie potrzebuje pieniędzy

Pożyczkodawca nie musi sprawdzać wiarygodności klienta, gdyż jego pożyczka od początku jest odpowiednio zabezpieczona. W jaki sposób? Przez przedmiot lub przedmioty, które mają określoną wartość i które, w razie braku możliwości spłaty zadłużenia, staną się własnością pożyczkodawcy. Jakie przedmioty mogą stać się zastawem? Często zabezpieczeniem dla takiej transakcji jest biżuteria lub sprzęt AGD. Takie zabezpieczenie jest rozwiązaniem wystarczającym przy mniejszych pożyczkach. Cóż jednak mają zrobić ci, którzy potrzebują większej sumy na uporanie się z bieżącymi wydatkami?

Pożyczki pod zastaw auta

W ich przypadku możliwe jest skorzystanie z tych pożyczek, w których zabezpieczeniem jest rzecz o ogromnej wartości. Jedną z najbardziej popularnych transakcji tego typu stają się pożyczki pod zastaw auta. Tu pożyczkobiorca musi zastawić swój samochód, który-w razie problemów ze spłatą zadłużenia-stanie się własnością pożyczkodawcy. Dla tych, którym potrzebna jest jeszcze większa kwota, rozwiązaniem są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Tu zabezpieczeniem transakcji jest dom lub mieszkanie. Oczywiście i w przypadku samochodu, i w przypadku nieruchomości, osoba zaciągająca pożyczkę musi udowodnić, że jest jej właścicielem i potwierdzić to stosownymi dokumentami.

Źródło:
http://lombard-zastaw.pl – Pożyczki pod zastaw Gdynia